НАПН України
Закладка 1Закладка 2Закладка 2
Обрано нового директора Інституту педагогіки Національної академії педагогічних наук України

30 січня 2013 року в Інституті педагогіки Національної академії педагогічних наук України відбулися загальні збори трудового колективу. На порядку денному одне питання – обрання директора провідної наукової установи НАПН України.

У результаті таємного голосування директором Інституту одноголосно обрано доктора педагогічних наук, професора Топузова Олега Михайловича.

Така одностайність колективу невипадкова, адже Олег Михайлович працює в цій установі з 1991 року і пройшов усі кар’єрні сходинки: від молодшого наукового співробітника до директора Інституту. Більше п’ятнадцяти років О.М. Топузов очолював лабораторію географічної та економічної освіти, а з 2008 року обіймав посаду заступника директора з наукової роботи. За час роботи в Інституті Олег Михайлович зарекомендував себе як професійно грамотний, далекоглядний, відповідальний і наполегливий співробітник, водночас толерантний і шляхетний у спілкуванні з колегами, чим заслужив повагу й авторитет не тільки наукового колективу очолюваної лабораторії, але й усіх співробітників Інституту.

Коло наукових зацікавлень Олега Михайловича Топузова – це передусім проблеми шкільної географічної освіти. Чільне місце серед них посідають проблеми науково-методичного забезпечення шкільних курсів географії, обґрунтування дидактичних основ навчання географії. Як учений-методист, О.М. Топузов досліджував зміст та організацію коригувальних факультативів в умовах профільної орієнтації навчання в основній школі, працював над створенням елективних курсів географічного спрямування, брав участь у розробленні нових напрямів розвитку шкільних географічних курсів, зокрема – проекту концепції географічної освіти в основній школі. Важливою ділянкою роботи вченого було керівництво авторським колективом зі створення першого в Україні навчально-методичного комплекту з географії материків і океанів.

За результатами наукових досліджень О.М. Топузов підготував і видав понад 125 наукових праць, найбільш відомі з яких – монографія «Проблеми навчання географії в школі: теорія і практика», навчальні шкільні програми з географії для загальноосвітніх навчальних закладів, підручник для 7-го класу «Географія материків і океанів», підручник для 9-го класу «Географія – 9», «Економічна і соціальна географія світу» (10 кл.), електронний посібник для вчителів з економічної і соціальної географії світу, підручник для вищих навчальних закладів «Загальна методика навчання географії» тощо.


12:09 01.02.2013