27 серпня розпочала роботу традиційна вебконференція «Учені НАПН України – українським вчителям», організаторами якої є Національна академія педагогічних наук України та її наукові установи.
Розпочав захід заступник міністра освіти і науки України Вадим Карандій, який подякував Національній академії педагогічних наук України за онлайн формат конференцій, що стали традиційними й очікуваними вчителями, оскільки це – один із засобів, що робить освітян єдиним колективом. Він привітав учасників і зазначив, що час серпневих нарад – це певний квест, коли освітяни ставлять перед собою нові цілі й визначають, як їх досягти. Вадим Карандій зазначив, що стратегія розвитку освіти України залишається в даному періоді незмінною – це Нова Українська школа.
Президент НАПН України Василь Кремень привітав аудиторію і наголосив, що таке спілкування є корисним і для працівників освіти, і для науковців, які доповідатимуть про результати досліджень у контексті практичних потреб учителя. Президент зауважив, що нині українська освіта у стані реалізації тих ідей, що десятиліттями розроблялися в Національній академії педагогічних наук України. Це і принцип людиноцентризму в освіті, й перехід до 12-річного навчання й профільної старшої школи й ін. Зміни було розпочато у 2000-му році й лише відоме волюнтаристське рішення 2010-го перекреслило й не дало можливості реалізувати інновації. «Ми вітаємо ті зміни, що відбуваються у школі. Безумовно, потрібно відслідковувати практичну реалізацію теоретично правильних принципів і вчасно коригувати освітню діяльність», – сказав Василь Кремень.
17:38 28.08.2019