НАПН України
Закладка 1Закладка 2Закладка 2
Ідеї Сухомлинського в Китаї

Наприкінці минулого року на запрошення Чжецзянського педагогічного університету (КНР, м. Цзиньхуа, провінція Чжецзянь) для участі в роботі міжнародної конференції, присвяченої 20-річчю встановлення дипломатичних відносин між Україною та Китайською Народною Республікою, в КНР перебувала делегація НАПН України на чолі з її  президентом Василем Кременем. У складі делегації були: віце-президент НАПН України Андрій Гуржій, академік-секретар Відділення загальної педагогіки та філософії освіти Ольга Сухомлинська, проректор з наукової роботи Херсонського державного університету Валентина Федяєва і аспірант Олена Старикова. 

Розповсюдження педагогічних ідей Василя Сухомлинського в Китаї розпочалося у 80-х роках минулого століття, а вже в 90-х – педагоги Китаю розпочали на практиці застосовувати його ідеї, було здійснено перші міжнародні зустрічі. Двостороння співпраця активізувалася після 2000 року. Міжнародні наукові форуми в Китаї за участі учених НАПН України проведено в 2001, 2004, 2006, 2007 роках, а в 2006 та 2008 роках Україну відвідали делегації науковців Китаю для участі у всеукраїнських педагогічних читаннях.

На конференції, присвяченій педагогіці Василя Сухомлинського та її поширенню в КНР, з доповіддю «Василь Сухомлинський та сучасна педагогічна наука» виступив Василь Кремень. Своє бачення впровадження ідей великого українського педагога в Україні і КНР представили Андрій Гуржій, Ольга Сухомлинська і Валентина Федяєва.

Під час перебування в КНР 18-19 листопада члени делегації відвідали три початкові школи, де зустрілися з директорами та учительськими колективами, обговорили питання навчання і виховання школярів.Упродовж  22-24 листопада Ольга Сухомлинська читала лекції у Науково-дослідному центрі порівняльної педагогіки при Пекінському педагогічному університеті, а також відвідала дві школи у м.Пекін, де зустрічалася з учнями та педагогами.

Довідка. Чжецзянський педагогічний університет знаходиться в самому серці провінції Чжецзян, у відомому своєю історією та культурою місті Цзиньхуа. Територіально Університет поділено на три частини, до його структури входять 19 інститутів. Профільний напрям Університету – педагогічний, але підготовка здійснюється за 63 напрямами. Сьогодні в Університеті на бакалавраті навчаються 25700 студентів, у магістратурі – 5020 студентів, загальна кількість іноземних студентів – 400, на різних курсах підвищення кваліфікації – 15000. Роботу Університету забезпечують 2670 працівників, викладацьку діяльність – 1400 викладачів. В Університеті 48 лабораторій, бібліотечний фонд – понад 3 мільйони екземплярів, фонд електронної бібліотеки наближається до 2100000 екземплярів.

Університет співпрацює з 130 вищими навчальними закладами та освітніми інституціями в 40 країнах і регіонах світу. Програми обмінів студентами здійснюються з 20 країнами світу. Починаючи з 2007 року, Університет відкриває Інститути Конфуція в Україні, Камеруні та Мозамбіці. В 2011 році Міністерство фінансів Китаю надало Університету звання «Центр надання допомоги і розвитку у сфері базової освіти».

При Чжецзянському університеті  працює Центр українознавчих досліджень, створений у 2010 році, який є першим українознавчим центром при вищому навчальному закладі КНР. Консультанти Центру – Надзвичайний і Повноважний Посол України в Китаї Юрій Костенко та Генеральний консул України в Шанхаї Сергій Бурделяк.

Прес-служба НАПН України
13:15 22.01.2013