29 січня відбулося засідання Відділення професійної освіти і освіти дорослих НАПН України, під час якого було обговорено звіт відділу зарубіжних систем педагогічної освіти і освіти дорослих Інституту педагогічної освіти і освіти дорослих імені Івана Зязюна НАПН України про результати співпраці з українськими і міжнародними громадськими організаціями за 2015–2019 рр.
Співпраця здійснюється з 15 громадськими організаціями (9 – міжнародних, 6 – українських) за основними напрямами: реалізація освітніх проектів, лекційно-тренінгова діяльність, наукове консультування, стажування, участь у масових заходах. Упродовж звітного періоду зреалізовано три міжнародні проекти у співпраці з Німецькою громадською організацією «Deutsche Jugend in Europa» (Німеччина), Благодійним Фондом «Фонд громади Приірпіння» (Україна), Громадською організацією «Сімейна унія» (Україна). Всі проекти спрямовані на розвиток міжкультурної компетентності, критичного мислення і медіаграмотності. Проведено цикл семінарів-практикумів і тренінгів для батьків-вихователів дитячих будинків сімейного типу і волонтерів у співпраці з Міжнародним благодійним фондом «Карітас» (Ватикан), Угорсько-українським благодійним фондом «В наших руках майбутнє» (Україна–Угорщина), Громадською організацією «Сімейна унія» (Україна), Громадською організацією «Veritas» (Україна). Отримано 5 грантів для участі у науково-практичних конференціях в Данії, Німеччині, Угорщині, Молдові, Республіці Корея від міжнародних громадських організацій, зокрема Європейської Асоціації з освітніх досліджень, Громадської організації «DVV Intenational», Фонду «Пам′ять. Відповідальність. Майбутнє», Центру освіти дорослих «Researcher FMJ NonProfit».
Співробітники відділу провели науково-консультативну роботу в межах співпраці з Фундацією імені Чарльза Кеттерінга (США) і Незалежним аналітичним центром «Український інститут майбутнього» (України) (зокрема наукове редагування книги Д. Метьюза «Екологія демократії. Як стати сильнішими, щоб самим формувати своє майбутнє» (переклад з англійської) і рецензування аналітичної доповіді М. Скиби «Освіта для турбулентного світу: як жити, навчати і навчатися на вістрі змін»).
Завдяки активній взаємодії з громадськими організаціями вдалося отримати запрошення на наукові стажування, а саме: довгострокове (6 місяців) – у межах співпраці з Фундацією імені Чарльза Кеттерінга; короткострокове (10 днів) – на основі Угоди про співпрацю між Інститутом педагогічної освіти і освіти дорослих НАПН України і Центром освіти дорослих «Researcher FMJ NonProfit» щодо дослідження організаційно-педагогічних засад діяльності центрів освіти дорослих в Угорщині татворчого осмислення американського досвіду громадянської освіти дорослих.
У процесі обговорення звіту члени Відділення професійної освіти і освіти дорослих НАПН України, зокрема член-кореспондент НАПН України Василь Кушерець та академік НАПН України Георгій Філіпчук, зазначили, що така співпраця сприяє інтеграції наукового знання у практичну діяльність громадських організацій і волонтерських рухів, забезпеченню практичної спрямованості наукових досліджень з урахуванням потреб цільової групи користувачів наукової продукції, впровадженню інноваційних форм і методів навчання дорослих на основі використання конструктивних ідей зарубіжного досвіду й налагодженню соціального партнерства між науковими установами, закладами вищої освіти і представниками громадськості.
15:45 30.01.2019