3–7 грудня 2018 р. у Верховній Раді України вже вдруге відбувся символічний захід, приурочений до Міжнародного Дня Білої Стрічки.
Науковий співробітник Українського науково-методичного центру практичної психології і соціальної роботи НАПН України Наталiя Сосновенко, яка є членом Громадської органзщації «Біла Стрічка. Україна» взяла участь в організації виставки картин, відкриття якої відбулося 4 грудня 2018 р. в кулуарах першого поверху Верховної Ради України. Цього року виставка отримала назву «Відчуття Свободи», головною темою якої є відображення образу жінки в мистецтві.
Кампаніярозпочинається з 25 листопада - Міжнародного дня білої стрічки - як світового символу протидії насильству щодо жінок. Акція «16 днів проти насильства» ініційована Центром Жіночого Глобального лідерства у 1991 р. з метою привернення уваги громадськості до проблем насильства в сім’ї, а також активізації діяльності державних структур і громадських організацій з метою захисту прав жінок та формування ненасильницької ідеології в суспільстві. Представництва Білої Стрічки (White Ribbon) існують у понад 60 країнах світу, в тому числі і в Україні. Біла Стрічка символізує особисту присягу ніколи не вчиняти, не замовчувати та не виправдовувати насильства щодо жінок.
Досвід залучення чоловіків до боротьби із насильством проти жінок набуває все більшого розповсюдження у світі. Як приклад можна привести міжнародну мережу чоловіків-лідерів, яку заснував Генеральний секретар ООН у 2009 р. для того щоб протистояти насильству щодо жінок. До мережі входять Паоло Коєльо, екс-Президент Чилі Рікардо Лагос, Міністр закордонних справ Італії Франко Фраттіні, прем’єр-міністр Іспанії Хосе Сапатеро та інші. Білу стрічку щорічно одягають Девід Бекхем, Пол Маккартні, Франсуа Піно та інші.
В Україні рух активізувався у 2014 р. після подій Революції Гідності на Майдані. Громадська організація «Біла Стрічка. Україна» змогла значно активізувати свою діяльність з грудня 2017 р. – з моменту ухвалення нового Закону України «Про запобігання та протидію явищам домашнього насильства», що передбачає криміналізацію домашнього насильства.
Метою проведення акції «16 днів проти насильства», який проходить з 25 листопада (Міжнародного дня боротьби за ліквідацію насильства по відношенню до жінок) до 10 грудня (Міжнародного дня захисту прав людини), у рамках якої відбувся й захід у Верховній Раді України, є привернення уваги громадськості до актуальних для українського суспільства проблем подолання насильства щодо жінок, домашнього насильства, жорстокого поводження з дітьми, протидії торгівлі людьми, забезпечення рівних прав жінок і чоловіків та активізація партнерського руху органів державної влади, державних закладів, громадських організацій до проблем насильства в сім’ї та захисту прав жінок.
Співробітники Українського науково-методичного центру практичної психології і соціальної роботи НАПН України є членами багатьох громадських об’єднань, роботу яких спрямовано на захист прав людини, на розвиток особистості, на допомогу жертвам насильства тощо. Професіоналізм психологів-науковців у сполученні з дієвою психологічною практикою слугують не лише розвитку освіти, а й суспільства в цілому.
16:58 07.12.2018