6 грудня 2018 р. відбулися ХVІ Міжнародні мистецько-педагогічні читання пам’яті професора Оксани Рудницької «Неперервна педагогічна освіта ХХІ століття: досвід, інновації, тенденції». У читаннях взяли участь близько 120 учасників з різних регіонів України, представники зарубіжних університетів і наукових інституцій, аспіранти з інших країн, які досліджують зарубіжний досвід теорії і практики мистецької освіти. Захід був організований Інститутом педагогічної освіти і освіти дорослих імені Івана Зязюна НАПН України під егідою Національної академії педагогічних наук України, Відділення професійної освіти і освіти дорослих НАПН України, Кафедри ЮНЕСКО «Неперервна професійна освіта ХХІ століття» у співпраці з Українською асоціацією освіти дорослих, Сучавським університетом «Штефан чел Маре».
Онлайн-трансляція дозволила залучити до обговорення актуальних проблем педагогічної освіти викладачів освітніх закладів України – Полтавського національного університету імені В.Г. Короленка, Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини, Київського професійно-педагогічного коледжу імені Антона Макаренка, Бердичівського педагогічного коледжу та ін.
Модератором заходу виступила академік-секретар Відділення професійної освіти і освіти дорослих НАПН України Нелля Ничкало, яка акцентувала увагу на необхідності збереження традицій науково-педагогічних шкіл, розвитку ідей їх лідерів як чинника поступу педагогіки на засадах інтердисциплінарності, а також визначила педевтологічний контекст сучасної мистецької педагогіки.
У межах дискусійної платформи відомі вчені окреслили нагальні проблеми сучасної педагогічної і мистецької освіти в Україні та можливі напрями їх конструктивного вирішення. Визначення особистості у проекції «життєвих сенсів» окреслив директор Інституту проблем виховання НАПН України Іван Бех; мистецтво в педагогічному процесі сучасного закладу вищої освіти – завідувач кафедри педагогіки, директор НДІ духовного розвитку людини Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля Галина Шевченко; формування мистецьких уподобань молоді в сучасному інформаційному просторі – завідувач лабораторії естетичного виховання та мистецької освіти Інституту проблем виховання НАПН України Оксана Комаровська; мистецька освіта у турбулентному суспільстві – декан факультету мистецтв імені Анатолія Авдієвського НПУ імені М.П. Драгоманова ВасильФедоришин; ідеї гуманістичного виховання учнів засобами музики вітчизняних педагогів ХХ – початку ХХІ ст. –професор кафедри теорії та методики музичної освіти, хорового співу і диригування факультету мистецтв імені Анатолія Авдієвського НПУ імені М.П. Драгоманова СергійГорбенко та ін.
У межах секційних засідань було представлено теоретичні та практичні здобутки науковців та педагогів-практиків у таких напрямах: філософсько-аксіологічні та андрагогічні засади педагогічної освіти; педагогічна освіта в Україні: тенденції та перспективи реформування; мистецька освіта у вимірах сучасних модернізаційних змін; зарубіжний досвід підготовки вчителя: теорія і практика; педагогічна майстерність як система професійно-мистецьких компетентностей; музейна педагогіка – проблеми, сьогодення, перспективи. За результатами читань заплановано видання збірника матеріалів «Неперервна педагогічна освіта ХХІ ст.» та наукометричного фахового журналу з педагогіки «Естетика і етика педагогічної дії».
20:09 09.12.2018