27 серпня в Президії Національної академії педагогічних наук України розпочала роботу веб-конференція «Учені НАПН України – українським вчителям». На відкритті заходу виступили міністр освіти і науки України Лілія Гриневич, президент НАПН України Василь Кремень, заступник директора ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти»Роман Шиян, академік НАПН України Олександра Савченко.
Цей навчальний рік для нас дуже знаковий, бо ми починаємо працювати у початковій школі за новим стандартом і виникає дуже багато різних питань, наголосила Лілія Гриневич. Сьогодні, сподіваюсь, буде предметна розмова, зокрема, про основні зміни й про методики викладання. Міністр освіти і науки висловила вдячність НАПН України за співпрацю з МОН України щодо розробки спільної типової навчальної програми для основної школи. Надзвичайно символічно, підкреслила Лілія Михайлівна, що НУШ запроваджується в 2018 році, коли ми відзначаємо 100-річчя від дня народження Василя Сухомлинського. Адже його ідеї притаманні новій українській школі. Цього року велика робота триватиме над стандартом базової освіти і найпродуктивніших результатів зможемо досягти, коли Національна академія педагогічних наук України буде активним учасником цього процесу, зауважила Лілія Гриневич.
Президент НАПН України Василь Кремень висловив кілька ключових ідей, які треба мати на увазі, реалізовуючи проект«Нова українська школа». Головне в світі, що постійно змінюється, – формувати інноваційну людину, яка буде конкурентоспроможною. Звідси – необхідність компетентнісного підходу. Надзвичайно важливою сьогодні є й ідея ввести в якості обов’язкового предмета для ЗНО – математику. Окрім того, що маємо чотири основні предмети – історію, українську мову, англійську, математику – п’ятий має бути на вибір. Такий підхід дасть змогу підвищити вимогливість до вивчення математики, фізики, хімії чи інших предметів.
Олександра Савченко у виступі зосередила увагу на чотирьох позиціях. Передусім – це новий зміст, нове середовище, нова методика і педагогіка партнерства. У всіх нас, наголосила Олександра Яківна, попереду велика робота: і наукова, і впроваджувальна, й управлінська. Окремо Олександра Савченко зупинилася на результатах, а також їх модифікації стосовно вимог початкової школи.
Упродовж чотирьох днів планується ознайомлення освітян з методичними рекомендаціями щодо реалізації концепції «Нова українська школа», які розроблено НАПН України спільно з МОН України в 2018 році.Виступи вчених академії присвячено питанням модернізації освітньої системи України, зокрема змісту початкової освіти, нових освітніх і навчальних програм, нових підручників для 1, 5 та 10 класів, що запроваджуються цього навчального року, та апробації науково-педагогічних досліджень вчених наукових установ і закладів освіти НАПН України.
19:22 27.08.2018