На засіданні було обговорено питання підвищення якості наукових досліджень в галузі педагогіки і психології, а також підсилення ролі Міжвідомчої ради з координації наукових досліджень в галузі педагогіки і психології. Голова Ради академік Олександра Савченко поінформувала присутніх про сучасну структуру утворення та напрями його роботи. Вітаючи зібрання, президент НАПН України Василь Кремень наголосив, що експертна функція Ради надзвичайно підноситься зараз, коли світ стрімко змінюється, коли, на думку провідних філософів і соціологів, превалюють тенденції невизначеності в усіх сферах суспільного розвитку – економіці, політиці, соціумі. Тому освіта, яка відтворює людський капітал і педагогічна наука, на постулатах якої базується освітній процес, мають бути забезпеченими ґрунтовними й актуальними дослідженнями в усіх необхідних для цього напрямах. І значну функцію – координації, фільтрування, узгодження, актуалізації – у загальному процесі наукових досліджень відіграє Міжвідомча рада з координації при НАПН України.
Директор Департаменту атестації кадрів вищої кваліфікації та ліцензування МОН, член Міжвідомчої ради з координації Андрій Шевцов у своїй доповіді торкнувся багатьох питань, пов’язаних із забезпеченням якості наукових досліджень, зокрема порядку підготовки наукових кадрів, питання забезпечення якості роботи наукових рад по захисту, законодавства у науковій сфері галузі, академічної доброчесності, написання наукових текстів, національного репозитарію наукових текстів, якості фахових видань та ін.
Голови та члени секцій Міжвідомчої ради з координації наукових досліджень Володимир Луговий, Ольга Сухомлинська, Олександр Ляшенко, Світлана Сисоєва, Надія Бібік долучилися до дискусії, внісши конкретні пропозиції.
16:26 30.01.2018