З нагоди відзначення Всеукраїнського дня бібліотек 25–29 вересня у Державній науково-педагогічній бібліотеці України імені В. О. Сухомлинського, що є структурним підрозділом Відділення загальної педагогіки та філософії освіти Національної академії педагогічних наук України, пройшов тиждень відкритих дверей «Наукова скарбниця».
Співробітники бібліотеки пропонували гостям і користувачам взяти участь у різних освітянських та інформаційно-бібліотечних акціях і заходах. Акція «Стань читачем бібліотеки сьогодні!», під час якої здійснювалась безоплатна видача річного читацького квитка, діяла впродовж усього тижня, а першим п’яти відвідувачам вручали книги в подарунок. Інсталяція «Книжковий дім і затишно в нім», яку демонстрували в приміщенні ДНПБ України ім. В. О. Сухомлинського, привернула увагу всіх гостей і користувачів.
Протягом тижня для гостей бібліотеки проводили екскурсії «Експрес-мандри науковою бібліотекою» (кімната-музей рідкісної книги, читальний зал Фонду В. Сухомлинського) для різних категорій користувачів, зокрема, школярів, вчителів та студентів. Відвідувачі також мали можливість ознайомитися з незвичайним дизайном будівель зарубіжних бібліотек, їх діяльністю та послугами під час віртуальної мандрівки «Подорожуємо бібліотеками світу». Пункт європейської інформації до Дня європейських мов підготував для гостей мультимедійну презентацію «Раритетні видання німецькою мовою з фонду ДНПБ України ім. В. О. Сухомлинського».
Сучасна бібліотека – це науково-інформаційний центр громади, тому всім охочим пропонували побувати по інший бік бібліотечної кафедри та власноруч виконати своє замовлення – узяти участь в акції «Відчуй себе бібліотекарем!». Кожен мав можливість відчути себе в ролі бібліотекаря, самостійно віднайти потрібну книгу на полиці, попередньо ознайомившись із бібліотечним фондом, та заповнити свій читацький формуляр.
На бібліотечному майданчику всі охочі мали змогу долучитися до буккросингу, що пройшов під гаслом «Візьми, прочитай та передай другу». Бібліотекарі спілкувалися з перехожими, інформували їх про сучасні послуги бібліотеки, обмінювалися позитивною інформацією, знайомилися, запрошували взяти участь у різноманітних заходах бібліотеки.
28 вересня відбувся постійно діючий науково-методологічний семінар «Наукова бібліотека та якість сучасної освіти»,де розглядали актуальні проблеми української науки й освіти, бібліотечної справи. Зокрема відбулося обговорення Закону України «Про освіту», що набрав чинності з 28.09.2017 р. Окрім того, у межах семінару відбулося засідання дискусійного клубу на тему «Модель інноваційної бібліотеки: зарубіжний досвід».
З нагоди вшанування дня народження видатного українського педагога-гуманіста Василя Олександровича Сухомлинського відбулося засідання круглого столу «Василь Сухомлинський «Трудные судьбы»: читаємо разом» (до 50-річчя публікації книжки). У засіданні взяли участь працівники бібліотеки, науковці Інституту проблем виховання НАПН України, педагоги дитячого закладу «Паросток» м. Києва, працівники Педагогічного музею України, викладачі Київського університету імені Б. Грінченка. У дружній і затишній атмосфері обговорювали питання значущості видання в контексті педагогічної літератури 1960-х років, актуальності його змісту, психолого-педагогічного впливу на формування світогляду підлітків, важливості соціально-педагогічних проблем, порушених В. О. Сухомлинським, актуальності афоризмів письменника, а також відгуків на книжку сучасних педагогів. Фахівці бібліотеки організуваликнижкову поличку, цікавим доповненням до якої стала виставка творчих робіт вихованців дошкільного навчального закладу № 428 м. Києва та їхніх батьків – свідчення прояву любові дітей до казок В. Сухомлинського.
У залах бібліотеки було представлено традиційні книжкові виставки «Сучасний фахівець бібліотечно-інформаційної сфери», «Василь Сухомлинський – дитячий письменник»та віртуальну виставку творчих робіт дітей і батьків за творами В. О. Сухомлинського.
Завершальним етапом тижня відкритих дверей став виступ вихованців ДНЗ № 428 м. Києва «Музичні композиції за творами Василя Сухомлинського».
15:34 03.10.2017