НАПН України
Закладка 1Закладка 2Закладка 2
Українсько-польські наукові й дружні зв’язки розширюватимуться

 

Українсько-польські наукові й дружні зв’язки розширюватимуться

30 серпня відбулася зустріч президента Національної академії педагогічних наук України Василя Кременя з делегацією Сілезького університету (м. Катовіце, Республіка Польща).

Участь у зустрічі з польської сторони взяли доктор хабілітований, професор надзвичайний Єва Огродська-Мазур, доктор хабілітований, професор Пані Барбара Грабовська, доктор хаблітований, професор Анна Шафранська. З української сторониакадемік-секретар Відділення вищої освіти, доктор філософських наук, професор, член-кореспондент НАПН України Петро Саух, завідувач сектору науково-аналітичної обробки і поширення інформації НАПН України Лідія Ткаченко.

Під час зустрічі було обговорено стан і перспективи здійснення українсько-польської та польсько-української співпраці в галузі освіти і науки.

Зустріч пройшла в атмосфері творчого обговорення можливостей співпраці.

Довідково:

Плідна співпраця українських і польських педагогів розпочалася у 2005 році з презентації діяльності Академії педагогічних наук України у Варшавіта виставки науково-методичної літератури, а вже у грудні 2006 року укладено Угоду про співробітництво між Академією педагогічних наук України та Польською академією наук, до складу якої входить Комітет педагогічних наук.

Починаючи з 2005 року у Польщі та Україні що два роки проводяться польсько-українські/українсько-польські наукові форуми, у роботі яких беруть участь провідні вчені Польщі та України.

До нині в Україні проведено майже 40 циклічних міжнародних конференцій за участю польських учених, за результатами роботи яких видано збірники наукових праць.

З 1998 року видається українською і польською мовами польсько-український/ українсько-польський щорічник «Професійна освіта: педагогіка і психологія». Побачив світ ХV випуск щорічника.

Науковими установами  НАПН України укладено угоди про наукову співпрацю з вищими навчальними закладами та науково-дослідними інститутами Республіки Польща.

Щорічно науковці НАПН України беруть участь у реалізації майже десяти проектів і програм спільно зі своїми польськими колегами, зокрема: 

Багатоетапна програма «Укріплення капіталу родини в ситуації дестабілізації українського суспільства» Проекту «РІТА-2015-10»;

Проект «Едукаторський курс для вчителів польської мови» під егідою Міністерства національної освіти Польщі та фонду «Свобода та демократія»;

Проект для батьків глухих дітей в рамках Польсько-українського проекту «Маю глуху дитину» за програмою Польсько-Американського Фонду Свободи «Зміни у регіоні»;

Міжнародний проект  «Мамина школа - 2015», організований громадськими організаціями «Право вибору» та «Бачити серцем» за підтримки Глобального дитячого фонду (США) та благодійного фонду «AriAri» (Польща);

Проект міжнародного обміну студенської молоді, що реалізовувався під егідою програми Eразмус+ у співпраці з польськими роботодавцями (Польща); 

Програма науково-студентських обмінів із закладами освіти Польщі,  присвячена питанням розвитку сім’ї на етапі виходу дітей у дорослий світ: «Повне та пусте гніздо – два світи, чи одна реальність?».

  

Прес-служба НАПН України
17:23 30.08.2017