Днями на базі Миколаївського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти в рамках курсів підвищення кваліфікації завідувач відділу економіки та управління загальною середньою освітою Інституту педагогіки НАПН України Людмила Калініна провела лекцію-презентацію «Управлінський дискурс Нової української школи». Людмила Калініна проела майстер-клас з проектування модернізації управління розвитком сучасних шкіл на концептуальних засадах теорії активних систем та з урахуванням концепції «Нова українська школа» й міжнародних порівняльних досліджень.
Якою буде нова українська школа? Які виклики стоять перед директорами сучасних шкіл до 2029 року і наскільки успішно вони їх долають? Як відбувається управління новою школою як фінансово-економічною системою в умовах автономії та законодавчих змін? Ці та багато інших питань з модернізації управління розглядали під час зустрічі з керівниками шкіл Миколаївської області.
Головний меседж, який пролунав для директорів шкіл різних типів, – реформа освіти відбувається саме в школі, а зміни залежать від активності директора й учителів. В отриманні нових знань, нових умінь і метакомпететностей проактивними мають бути усі, зацікавлені в освіті нової якості – учні, учителі, керівники, фахівці з управління освітою. Робота нової школи має бути зорієнтована на розуміння і здобуття учнями «навичок майбутнього» цифрового та демократичного суспільства, яке формується в Україні.
Учасники зустрічі обговорили шляхи реалізації Концепції Нової української школи в навчальних закладах.
14:37 16.05.2017