НАПН України
Закладка 1Закладка 2Закладка 2
Підписано угоди з німецькими науковими й педагогічними установами та громадськими організаціями

З 5 про 9 квітня 2017 українська делегація на чолі з віце-президентом Національної академії педагогічних наук України, директором Інституту педагогіки НАПН України Олегом Топузовим відвідала  Німеччину з метою налагодження  зв′язків з науковими й педагогічними установами та громадськими організаціями. Програма перебування делегації була насиченою, а переговори продуктивними.

У рамках візиту до Аланус університету відбувся круглий стіл з керівництвом науково-педагогічної установи за участю ректора, професора Стефана Хаслера, професора Джоста Шірена, професора Джан Фендглер. Учасники визначили шляхи наукової та педагогічної співпраці, зокрема домовившись про низку спільних проектів та програм, про що було підписано угоду про співпрацю між Аланус університетом (м. Бонн, Німеччина) та Інститутом педагогіки НАПН України.

З метою розвитку відповідних проектів щодо підготовки педагогів для роботи у Вальдорфських навчальних закладах України та проведення у 2019 році Міжнародної науково-педагогіної конференції до 100-річчя з нагоди відкриття Першої Вальдорфської школи був укладений Меморандум про співпрацю з Інститутом дидактики Аланус університету ( м. Кассель, Німеччина). У формі науково-педагогічної дискусії з керівництвом Інституту –професором Міхаелем Цехом, професором Вільфрідом Зоммером та професором Штефоном Зіглером українські науковці визначили той цікавий досвід Вальдорфської педагогіки, який наразі є основою освітніх реформ України.

Українські науковці взяли участь у 9 Міжнародній конференції вчителів Вальдорфських шкіл, учасниками якої цьогоріч було 350 осіб з 29 країн світу.

Особливою подією був візит української  науково-педагогічної делегації до UNESCO-UNEVOC – міжнародного центру професійно-технічної освіти, штаб-квартира якого знаходиться у м. Бонн. Делегацію особисто вітав голова Центру Шьямал Маюндар, який виявив особливе зацікавлення науково-педагогічними дослідженнями Інституту педагогіки НАПН України. У рамках зустрічі було досягнуто низки домовленостей щодо  розвитку міжнародних освітніх проектів та підготовки педагогічних кадрів. Головний спеціаліст з розвитку міжнародних програм Джост Либе запросив українських колег стати офіційними партнерами цієї організації.

Серед учасників української делегації були також член- кореспондент НАПН України Олександр Удод та співробітник відділу інновацій та прогнозування розвитку освіти Інституту педагогіки НАПН України, співголова ВГО ′′Асоціація вальдорфських ініціатив в Україні′′ Олена Мезенцева.

Прес-служба НАПН України
12:43 11.04.2017