23 листопада у Президії НАПН України відбулася зустріч академіка-секретаря відділення загальної педагогіки та філософії освіти Національної академії педагогічних наук України Ольги Сухомлинської з делегацією Інституту педагогіки Гданського університету та керівництвом Східно-Європейського інституту психології. Предметом обговорення була взаємодія української і європейської наукових спільнот у процесах євроінтеграції.
У зустрічі взяли участь з української сторони: Іван Бех, директор Інституту проблем виховання НАПН України, доктор психологічних наук, професор, Жанна Петрочко, заступник директора Інституту проблем виховання НАПН України, доктор педагогічних наук, професор; Ірина Маноха, ректор Східно-Європейського інституту психології, доктор психологічних наук, професор; Григорій Пустовіт, учений секретар відділення загальної педагогіки та філософії освіти НАПН України, доктор педагогічних наук, професор, Параска Доценко, заступник начальника відділу наукових і керівних кадрів та міжнародних відносин, Лідія Ткаченко, завідувач сектору науково-аналітичної обробки і поширення інформації НАПН України, кандидат педагогічних наук, старший науковий співробітник.
З польської сторони у зустрічі взяли участь Марія Гренвальд, професор Інституту педагогіки Гданського університету; Гражина Шилінг, професор Інституту педагогіки Гданського університету; Войцех Сегень, викладач Інституту педагогіки Гданського університету, phd; Пауліна Шенень, викладач Інституту педагогіки Гданського університету, phd; Аліція Комаровська-Жельоні, магістр Інституту педагогіки Гданського університету.
У ході зустрічі було порушено питання стратегії розвитку НАПН Украни, науково-педагогічного супроводу освітніх реформ, перспективи здійснення спільних проектів.
Наша довідка:
Гданський університет (Польща) (пол. Uniwersytet Gdański, лат. Universitas Gedanensis) — один з найбільших державних вищих навчальних закладів Польщі, заснований в 1970 році в місті Гданськ.
Історія
Згідно з рішенням Ради міністрів Гданський університет створений 20 березня 1970 року в результаті об′єднання Сопотської Вищої економічної школи (заснованої в 1945 як Вища школа морської торгівлі) та Вищої педагогічної школи у Гданську (заснованої в 1946). Пізніше до складу університету була включена Вища школа підготовки вчителів.
Це найбільший навчальний заклад польського регіону Помор′я: в університеті близько 1700 викладачів, на 11 факультетах навчається близько 33 000 студентів, докторантів і аспірантів. Навчання ведеться за 26 напрямами за 106 спеціальностями.
Факультети
Більшість факультетів зосереджені в трьох містах: Гданську, Гдині та Сопоті.
- Біологічний (Гданськ/Гдиня),
- Хімічний (Гданськ),
- Економічний (Сопот),
- Історичний (Гданськ),
- Філологічний (Гданськ),
- Фізико-математичний та інформатики (Гданськ),
- Суспільних наук (Гданськ),
- Океанографії та географії (Гданськ/Гдиня),
- Права та адміністрації (Гданськ/Кошалін),
- Менеджменту (Сопот),
- Психології
На одинадцяти факультетах працює 1800 викладачів. Такі сфери, як біології, біотехнології, хімії, океанографії, квантової фізики, педагогіки, психології, права та економіки є одними з найкращих в країні.
Інститут педагогіки Гданського університету
Є одним з найбільших (за кількістю студентів всіх напрямів підготовки і викладачів) та авторитетних у Польщі,реалізує повний комплекс тематичних напрямів навчальних та наукових дослідницьких програм у царині: раннього дитинства і педагогіки, педагогіки дитинства і школи, менеджменту навчальних закладів та ін.
Інститут є засновником та видавцем низки профільних періодичних видань, організатором всепольских та міжнародних наукових досліджень і конференційних подій, активно реалізує проекти міжнародної співпраці, у т.ч. - ERASMUS +.
13:09 25.11.2016