25-27 жовтня 2023 року відбуласяXVMіжнародна виставка «Інноватика в сучасній освіті» в режимі онлайн/
Організувала та провела виставку Компанія «Виставковий Світ» за інформаційної та організаційно-методичної підтримки Національної академії педагогічних наук України і Державної наукової установи «Інститут модернізації змісту освіти».
Міжнародний Освітній Форум - професійний представницький захід галузі освіти України, який з 2009 року презентує:
• виставку національних закладів вищої освіти, наукових установ, органів управління освітою (обласні, міські, районні, об’єднаних територіальних громад), центрів професійного розвитку педагогічних працівників, закладів професійної (професійно-технічної) освіти, навчально-методичних (науково-методичних) центрів (кабінетів) професійної (професійно-технічної) освіти, закладів загальної середньої, дошкільної та позашкільної освіти;
• виставку закордонних закладів освіти, освітніх агенцій і міжнародних представництв;
• виставку виробників і постачальників сучасних засобів навчання, проектів, програм і рішень;
• науково-практичні конференції, круглі столи, семінари, презентації, майстер-класи;
• конкурси для учасників.
З вітальним словом до учасників XV Mіжнародної виставки «Інноватика в сучасній освіті» звернувся президент НАПН України, академік Василь Кремень:
Шановні учасники й організатори!
Шановні співгромадяни!
Щиро вітаю вас із проведенням ХV Міжнародної виставки «Інноватика в сучасній освіті 2023», яка вчергове представить найцікавіші й найпотрібніші напрацювання освітян і науковців України! Упевнений, що нинішня виставка – це про стійкість освіти, пріоритетні напрями розвитку психологічної і педагогічної наук, інноваційність і незламність українців у захисті України та подоланні наслідків повномасштабного російського вторгнення!
У Національній академії педагогічних наук України останнім часом завершено підготовку системних документів, що відповідають на виклики сучасності й складають основу діяльності освітянської громади в цілому. Це «Концептуальні засади профільної середньої освіти», що є підґрунтям здійснення подальшої реформи школи. Розроблено проєкт «Концепції реформування психологічної служби у системі освіти України на період до 2030 року», що може бути синхронізований з Національною стратегією освіти і науки до 2030 року та Національною програмою психічного здоров’я та психосоціальної підтримки. Разом з Міністерством освіти і науки України удосконалено програму «Захист України» на користь сучасних практичних знань і навиків. Створено проєкт «Стратегії військово-патріотичного виховання дітей та молоді в системі освіти України». Організовано лабораторію дитячого сокільництва. У межах діяльної співпраці з Комітетом педагогічних наук Польської академії наук узгоджено конкретні заходи з підтримки переселених українських університетів. В активному співробітництві з фахівцями Верховної Ради України триває підготовка до другого читання Закону України «Про дошкільну освіту». Загалом здійснено значно більше наведеного короткого переліку й усе напрацьоване є орієнтованим на подальший розвиток освіти України в умовах війни і післявоєнної відбудови.
Пам’ятаймо, що російсько-українська війна є не лише жорстким випробуванням для українського народу, а й наріжним каменем оцінки справ у різних сферах суспільного життя, зокрема в освіті. Нині ми засвідчуємо, що українська освіта і наука з честю витримали іспити на людяність, міцність, креативність. Але ми розуміємо, що попри проміжні успіхи, маємо ще більше згуртуватися, віднайти в собі сили працювати ще ефективніше, упевнено долаючи перешкоди й важкі стани під час війни.
Переконаний, що професійне спілкування на онлайн-заходах виставки додасть нових компетенцій і оптимізму. Новітні технології розширять освітні горизонти. У дискусіях буде почутий кожен, що примножить наші спільні зусилля у боротьбі за утвердження європейських цінностей – свободи, рівності й демократії.
Слава українській освіті!
Слава Cилам національного спротиву і оборони України!
Слава Україні!
Відбулися виставкові конкурси для учасників:
I. Конкурс «Лідер інновацій в освіті» з нагородженням переможців Почесною нагородою та дипломом.
II. Конкурс із тематичних номінацій з нагородженням переможців золотими, срібними й бронзовими медалями, сертифікатами авторів конкурсних робіт.
Роботу виставки супроводжували науково-практичні конференції, тематичні семінари, воркшопи, презентації, майстер-класи, тренінгив режимі онлайн за участю керівників, провідних фахівців і науковців МОН України, НАПН України, ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти», керівників закладів освіти, педагогів-практиків, виробників і постачальників засобів навчання, а також студентів, учнів, батьків і широкої громадськості.
Заходи, проведені вченими НАПН України, викладено на хостингу YouTube за посиланнями:
Науково-практичний семінар Інституту обдарованої дитини НАПН України «Лідерство обдарованої особистості: формування і розвиток» https://www.youtube.com/watch?v=sOltRIKTYu8
Науково-практичний захід Державної науково-педагогічної бібліотеки України імені В. О. Сухомлинського «Актуальні аспекти інформаційно-аналітичного супроводу цифрової трансформації освіти» https://www.youtube.com/watch?v=i3R2zpzTZdo
Науково-практичні студії УМО НАПН України «Методологія та практика професійного розвитку менеджера в освіті» https://www.youtube.com/watch?v=5AxsI9bV4zw
Довідково:
«Інноватика в сучасній освіті» – єдиний професійний форум освітніх, наукових і науково-технічних інновацій в Україні, на якому широко представлені інноваційні досягнення галузі освіти. Це ефективний майданчик для презентації інноваційних освітніх матеріалів і досвіду, обговорення освітніх проєктів, конструктивного спілкування між виробниками сучасних технологій та їх безпосередніми користувачами, професійне інформаційне поле для ділових контактів із розвитку науково-технічних досліджень, академічного обміну школярами, студентами, викладачами, обговорення аспектів упровадження сучасних технологій, методик безспосередньо в освітній процес.
12:51 09.01.2024