Нещодавно побачив світ березневий номер журналу “Учитель початкової школи”, що видається за підтримки Національної академії педагогічних наук України.
У номері:
- Вітаємо переможців Всеукраїнського конкурсу освітніх технологій — 2015
- Хаб-школи: нова форма надання освітніх послуг
Особливості діяльності опорних ЗНЗ в освітніх округах
- Графічний редактор: безкомп’ютерний етап навчання
Урок для 2-го класу “Ознайомлення з інструментами графічного редактора”
- Збагачення мовлення учнів виражальними засобами мови
Прийоми роботи, ігри та інші форми діяльності з молодшими школярами. Порівняння, фразеологізми, ознайомлення з епітетами і метафорами
- Формування досвіду морального вибору
Арт-педагогічні техніки. Заняття для учнів 3–4-х класів “Не залишаймо ран у людських серцях”, “Не носімо образи за плечима”
- Розвиток логічного мислення на уроках англійської мови
Урок “The world of animals”. Вправляння учнів в описуванні тварин з використанням Present Simple. Активізація лексичного матеріалу з теми “Тварини”. Ситуації розмірковування
- Методична служба. Робота з педагогами
- У країні педагогічної етики. Театральна педагогічна зустріч — розробка засідання міського методоб’єднання учителів початкових класів
- Цікаві ідеї та матеріали до уроків
- Добірка дослідів з теми “Вітер. Повітря” для учнів 1–3-х класів.Рух повітря, його властивості, цікаві досліди
- Навчальні матриці: робота з даними. Використання інформаційних моделей на уроках математики, навчання грамоти, російської мови
- Портфоліо як засіб оцінювання особистих досягнень учнів.Зміст, завдання, особливості організації роботи зі створення портфоліо, його структура
- Детальні розробки уроків
- Мандруємо рідним краєм, водойми його вивчаєм. Урок-екскурсія з природознавства для 4-го класу. Розмаїття водойм, правила поведінки біля води, формування вміння опрацьовувати інформацію
- Вивчаймо правила і норми листування, щоб дарувати радість спілкування. Урок розвитку мовлення для 3-го класу. Листи, якими вони бувають, їх будова
- Щоб у банку ефективно працювати, математику нам добре треба знати. Урок математики для 4-го класу. Письмове множення трицифрового числа на двоцифрове. Розв’язування задач
- Весняне сонце сяє нам з небес, і цілий світ співа: “Христос воскрес!”Уроки інтегрованого курсу “Мистецтво” для 3-го класу. Музичне мистецтво — “Великдень. Музика у храмі” (ознайомлення з творами “Свят” Д. Бортнянського та “Токата і фуга ре мінор для органа” Й. С. Баха). Образотворче мистецтво — “Писанка. Символіка зображень та кольорів писанок”
- Свята і розваги
- Ой там, на веселім базарі всі співали, танцювали, жартували.
Розвага для учнів 3–4-х класів. Веселий калейдоскоп ярмаркових сценок
Подбайте про передплату журналу “Учитель початкової школи”! Оформити її можна на пошті або на сайті ДП “Преса” за Каталогом періодичних видань України на 2016 рік (с. 140): журнал “УПШ” — індекс 89869, комплект журналів “УПШ” + “Джміль” — індекс 68604.
Якщо ви не встигли передплатити певний випуск журналу, замовляйте його у редакції — телефонуйте: (044) 486-13-32, (067) 504-50-22, (050) 761-72-59.
Публікації онлайн до весняних бесід з дітьми — подаруноквід журналу «Джміль»
Нарешті прийшла до нас така довгождана весна. Хочеться, щоб на кожний урок зазирнуло усміхнене сонечко, а у школі запанував піднесений настрій. Тож ми приготували онлайн-публікації, які допоможуть дітям поговорити з першими квітами, погуляти стежинками акварельних пейзажів, відчути подих весни, пригадати її прикмети, весело зустріти свята березня — веснянками, народними піснями та іграми.
ПРИРОДОЗНАВСТВО. Чи доводилося вам брати інтерв’ю у весняних квіточок? Тепер у вас і ваших малят є нагода розпитати їх про життя-буття. Провести цикл уроків про весняні квіти допоможе онлайн-публікація “Найкраща квітка весни”, у якій ви знайдете ще й інтерактивні пізнавальні презентації для роботи з дітьми.
Публікація розповідає про розмаїття весняних квітів України, час їх цвітіння, будову та інші особливості, про необхідність оберігання первоцвітів та дбайливого ставлення до них. Дослідницькі запитання дають дітям змогу пофантазувати та поглибити свої знання. Малята розмірковують, висловлюють свої думки, радяться, розвивають зв’язне та діалогічне мовлення, вчаться дивитися на звичне під незвичним кутом зору.
МІЖПРЕДМЕТНІ ЗВ’ЯЗКИ ОБРАЗОТВОРЧОГО МИСТЕЦТВА і ПРИРОДОЗНАВСТВА. Запрошуємо на вернісаж світлих і ніжних акварелей “Весняний день”. Проведіть з малятами цикл уроків — подорожей весняними стежинками: вдихніть пахощі весни, відчуйте та почуйте цю пору року, ознайомте дітей з особливостями акварельного живопису.
Діти закріплюють знання про прикмети весни, весняні явища (відлигу, повінь), поведінку птахів навесні, ознайомлюються з особливостями техніки акварелі. Малята також вчаться аналізувати використання художниками колірної гами для відтворення стану природи у пейзажі, висловлювати захоплення красою природи навесні.
СЦЕНАРІЇ СВЯТ з текстами пісень, нотами, рухами танців — “Зустрічаємо птахів”, фольклорне свято “Діти, вітаймо весну!”
СВЯТА ЩОДНЯ у березні — Всесвітній день письменника (3 березня),Міжнародний жіночий день (8 березня), День планетаріїв (13 березня)Міжнародний день лялькаря (21 березня), Всесвітній день метеорології (23 березня), День Національної гвардії України (26 березня) — дадуть малятам змогу уявити себе в ролі захисників Батьківщини, дослідників неосяжного космосу, письменників, артистів, дизайнерів, метеорологів, а ще посміхнутися та відпочити.
Яскравих весняних уроків вам!
Станьте учасниками інтернет-спільнот журналу “Джміль” (у соцмережах FaceBook і Google+), і ви не лише першими дізнаватиметеся про всі новинки видання, а й отримаєте змогу спілкуватися з небайдужими колегами у зручний для вас час.
--
Завжди з вами
редакція журналу
«Учитель початкової школи»
23:02 21.03.2016