НАПН України
Закладка 1Закладка 2Закладка 2
VІ Міжнародні та ХХ Всеукраїнські педагогічні читання «Василь Сухомлинський у діалозі з сучасністю: розвиток творчої особистості»

На виконання Постанови Верховної Ради України №423-VІІ від 5 липня 2013 року «Про відзначення 95 річниці від дня народження В.О.Сухомлинського» 27-28 вересня 2013 року в Україні  (Кіровоград - Павлиш) відбудуться VІ Міжнародні та ХХ Всеукраїнські педагогічні читання «Василь Сухомлинський у діалозі з сучасністю: розвиток творчої особистості». У читаннях візьмуть участь науковці з Казахстану, Німеччини, Росії, які вивчають спадщину В.О.Сухомлинського і втілюють в життя його педагогічні ідеї.У ході Читань передбачено відвідання вищих і загальноосвітніх навчальних закладів, які працюють за методикою В.О.Сухомлинського, а також поїздка у Павлиш, у школу, де 22 роки працював директором В.О.Сухомлинський. Очікується репрезентативна делегація працівників освіти з Китайської Народної Республіки.

Довідково: Відділення загальної педагогіки та філософії освіти Національної академії педагогічних наук України здійснює плідну співпрацю, зокрема, з ученими і педагогами Китайської Народної Республіки.

Розповсюдження педагогічних ідей В.О.Сухомлинського в Китаї розпочалося у 80-х роках минулого століття, а вже в 90-х  педагоги Китаю розпочали практичне застосовування його ідей, тоді ж проведено перші міжнародні зустрічі.

У 1996 році в Пекінському університеті відбулася перша в Китаї наукова конференція, присвячена педагогічним ідеям В.О.Сухомлинського, в роботі якої взяла участь академік Сухомлинська О.В., а також представники посольств Росії, України, Білорусі та інших країн СНД в Китаї. У 1998 році, за участі представників Національної академії педагогічних наук України академіка О.В.Сухомлинської та директора Українського коллежу імені В.О.Сухомлинського Василини Хайруліної, в Китаї проведено Міжнародну конференцію, присвячену 80-річчю з дня народження В.О.Сухомлинського, в якій взяли участь учені з Австралії, Греції, Канади, Кореї, Росії та Японії.

Двостороння українсько-китайська співпраця активізувалася в 21 столітті. Міжнародні наукові форуми в Китаї за участі вчених НАПН України проведено в 2001, 2004, 2006, 2007 роках, в роботі яких взяли участь учені НАПН України: академіки О.Я.Савченко, О.В.Сухомлинська, А.М.Богуш, директор Павлиської середньої школи ім.В.О.Сухомлинського В.Ф.Деркач, а в жовтні 2006 і вересні 2008 років Україну відвідали делегації КНР з метою участі в ХІІІ Всеукраїнських педагогічних читаннях «Василь Сухомлинський у діалозі з сучасністю: культурологічні виміри шкільної й педагогічної освіти» та в XV Всеукраїнських читаннях  «Василь Сухомлинський в діалозі з сучасністю: ідеї, пошуки, перспективи».

У 2008 році Інститут педагогіки НАПН України уклав угоду про співпрацю з питань розвитку освіти у сільській місцевості з Міжнародним науково-дослідним центром ЮНЕСКО Китаю.

З метою ознайомлення зі структурою, кадровим складом, фінансуванням, діяльністю та перспективами розвитку Національної академії педагогічних наук України, а також обговорення питань двосторонньої співпраці, основних напрямів та перспектив її розвитку, укладення угоди про співпрацю у вересні 2012 року в НАПН перебувала делегація Шанхайської академії педагогічних наук.

У свою чергу, у листопаді 2012 року, делегація  НАПН України на чолі з президентом В.Г.Кременем брала участь у роботі Міжнародної конференції, присвяченої 20-річчю встановлення дипломатичних відносин між Україною та Китайською Народною Республікою, яка проходила у Чжецзянському педагогічному університеті.

Відділ міжнародних наукових зв’язків
14:28 10.09.2013