Лосюк Петро Васильович – член-кореспондент НАПН України (обраний 30.03.1994 р.), кандидат педагогічних наук, Народний вчитель України, Заслужений вчитель УРСР.
Понад 45 років очолював, а потім вчителював у Яворівській загальноосвітньої школи І – III ступенів Косівського району Івано-Франківської області. Завідував науково-дослідною лабораторією «Гуцульська етнопедагогіка та гуцульщинознавство».
Народився 4 березня 1936 р. у с. Яворові Косівського району Франківської області. Закінчив фізико-математичний факультет Франківського державного педагогічного інституту (1962 р.).
Фахівець у галузі управління, виховання учнівської молоді засобами народного мистецтва, педагог-практик. Є розробником організаційно-педагогічних основ діяльності гуцульської школи, впроваджував систему трудового, естетичного й інтелектуального виховання дітей на основі декоративно-прикладного мистецтва Гуцульщини. Теоретично обґрунтував і експерименально підтвердив педагогічну доцільність поєднання мистецтва і художньої праці у школах тих місцевостей, де розвинуті народні художні промисли; розробив методику використання в навчально-виховному процесі регіона етнографічного компонента (в Гуцульському регіоні – гуцульщинознавства) як засобу морального і національно-патріотичного виховання дітей і молоді; розробив та успішно впровадив дидактичну систему поєднання профільного навчання з професійною підготовкою старшокласників однокомплектної сільської школи до господарювання в гірській місцевості; створив «Школу здібностей» завдяки упровадженню у практику авторської методики розвитку нахилів і здібностей школярів, яка використовується в практичній сільських шкіл Гуцульського регіону.
Автор понад 80 наукових праць, зокрема: «Декоративно-прикладне мистецтво в школі», «Гуцульська школа», «Гуцульщинознавство в українській національній школі», «Хрестоматія з гуцульщинознавства», «Школа здібностей» та ін.
Нагороджений численними нагрудними знаками й медалями МОН України і НАПН України, лауреат премії імені В.І. Вернадського.
12:17 10.02.2020