9 листопада 2012 р. в приміщенні Інституту соціальної і політичної психології Національної академії педагогічних наук України презентуватимуться результати дослідження мовної політики і практики, що здійснювалось у 24 європейських країнах і регіонах, і на основі якого було підготовлено видання «Багатомовна Європа: тенденції у політиці і практиці мультилінгвізму в Європі».
Проект виконується Британською Радою у партнерстві з консорціумом провідних європейських агенцій, що залучені до мовної тематики, і співфінансується Делегацією Європейського Союзу. В рамках проекту досліджувалось використання державних, іноземних, регіональних мов, мов національних меншин і іммігрантів. Перевагою цього дослідження є широке охоплення різних галузей суспільства: аналізувалось використання мов в освітніх закладів на всіх рівнях освіти, в засобах масової інформації, у державних службах та громадських місцях, а також у бізнесі. Метою проекту було не лише дослідити розмаїття використовуваних мов, а й співставити практику використання мов у відповідних галузях суспільного життя з європейськими стандартами.
Результати досліджень з усіх 24 країн і регіонів було зібрано і проаналізовано в Університеті Тілбургу (Нідерланди), в якому було розроблено й методологію дослідження. Отже авторами публікації виступають Університет Тілбургу та мережа європейських науковців, що провели дослідження у своїх країнах і підготували відповідні есе про кожну з країн, залучених до проекту.
Британська Рада в Україні разом з Інститутом соціальної і політичної психології – партнером проекту в Україні – представляє новітні тенденції у мовній політиці та практиці в Європі, а також погляд на мовну ситуацію в Україні, Великій Британії, Нідерландах, Литві. На презентацію запрошені представники Університету Тілбургу, Інституту соціальної і політичної психології, Національної академії педагогічних наук, Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України, Міністерства освіти і науки Республіки Литва, проекту «Кримський політичний діалог», Києво-Могилянської академії та інші. Ми сподіваємось, що презентація проекту та круглий стіл, що відбудеться у другій половині дня, не лише представлять картину мовного розмаїття у сучасній Європі, а й відкриють можливості для обговорення і співпраці фахівців з різних галузей суспільства.
Докладнішу інформацію про проект можна отримати на сайтах:
www.language-rich.eu http://languagerichblog.eu www.britishcouncil.org
18:35 29.10.2012