Виставка «Педагогічному музею України - 110 років»
14 листопада 2012 року відбудеться відкриття ювілейної виставки «Педагогічному музею України - 110 років».
У 2012р. Педагогічний музей України відзначає подвійний ювілей: 110-річчя від початку своєї діяльності (1902 р.) та 100-річчя від часу побудови спеціального приміщення для музею на вулиці Володимирській (1912р.).
Урочисте відкриття виставки відбудеться о 10:00 у виставковій залі музею (вул. Володимирська, 57, Будинок учителя, к. 202).
У програмі заходу: презентація матеріалів виставки, вітальне слово почесних гостей, святковий концерт.
Виставка триватиме з 14 листопада 2012 р. по 31 січня 2013р.
Проїзд: ст. м. «Університет», «Театральна», «Золоті Ворота».
Телефон/факс: 234-36-66, E-mail: pedmuz@gmail.com,
Web-сайт: http://pmu.in.ua
Музей працює щодня з 10.00 до 17.00 (окрім суботи та неділі).
Мета виставки: висвітлити основні періоди розвитку музею через експонування національних пам’яток історії освіти і педагогічної думки України; представити діяльність сучасного Педагогічного музею України, його досягнення та творчу співпрацю.
Концептуальна ідея ділить експозиційний простір виставки на кілька основних частин: інформаційну, історико-педагогічну, меморіальну.
Відкриває виставку інформаційна частина, де у формі плакатів подано загальну інформацію про заснування, становлення, місію та основні напрями діяльності музею.
Далі експозицію продовжують три історико-педагогічні музейні простори, які відображають основні періоди діяльності музею: «Педагогічний музей на початку ХХ століття», «Республіканський педагогічний музей УРСР» та «Сучасний Педагогічний музей України». Основою експозиції кожного простору є фрагмент інтер’єру класної кімнати (парта, класна дошка, навчальне приладдя), шкільна форма, підручники та зошити, документи про освіту відповідного історичного періоду.
У меморіальній частині експонуються фотографії, документи, прижиттєві публікації та особисті речі видатних українських педагогів: Т.Г. Лубенця, С.Ф. Русової, І.П. Соколянського, О.М. Астряба та Т.Ф. і Ф.Ф. Бугайків.
На виставці представлено нормативні документи про заснування та діяльність музею у різні історичні періоди, навчальну та навчально-методичну літературу, періодичні освітні видання ХІХ - поч. ХХ ст., матеріали про творчу співпрацю музею.
Завдяки інтерактивній формі експозиції відвідувачі виставки можуть запросто посидіти за партою початку ХХ століття, відчути себе учнем часів СРСР чи сучасним школярем. Фотографуватися – обов’язково!
Прес-служба НАПН України
15:09 29.10.2012
15:09 29.10.2012