НАПН України
Закладка 1Закладка 2Закладка 2
Всеукраїнський освітній форум «Нова українська школа – діалог з В.О.Сухомлинським», присвячений 100-річчю від дня народження В.О.Сухомлинського

Запрошуємо вас узяти участь у Всеукраїнському освітньому форумі «Нова українська школа – діалог з В.О.Сухомлинським», присвяченому 100-річчю від дня народження В.О.Сухомлинського, який відбудеться 25-26 квітня 2018 року на базі Херсонського державного університету та Комунального вищого навчального закладу «Херсонська академія неперервної освіти» Херсонської обласної ради.

Мета форуму: розкрити  педагогічну спадщину Василя Сухомлинського в контексті реалізації ідей Нової української школи.

Всеукраїнський форум передбачає такі заходи: 

  1. Всеукраїнська науково-практична конференція «Нова українська школа – діалог з В.О.Сухомлинським» (25.04.2018): 
    пленарне засідання на базі Херсонського державного університету (10-12 година);
    секційні засідання, майстер-класи, методичні студії, тренінги тощо з використання розвивальних, здоров’язбережувальних технологій у закладах освіти на базі КВНЗ «Херсонська академія неперервної освіти» (14-18 година).
  2. Презентація ресурсу «Ювілейна медіатека» на базі Херсонської обласної бібліотеки для дітей ім. Дніпрової Чайки (25.04.2018, 14-18 година).
  3. Виставка дитячих малюнківдо казок Василя Сухомлинського  на базі навчально-естетичного комплексу «Дитяча художня школа» (25.04.2018);
  4. V Всеукраїнський фестиваль педагогічних ідей «Василеві передзвони»: з досвіду впровадження ідей Нової української школи»  на базі ОЗ СНВК «Академічна гімназія» Скадовської районної ради Херсонської області (26.04.2018).

Всеукраїнська науково-практична конференція «Нова українська школа – діалог з В.О.Сухомлинським» (25 квітня 2018 року)

Тематичні напрями роботи:

  1. Педагогіка Василя Сухомлинського й ідеї Нової української школи: точки дотику.
  2. Освіта і виховання культури потреб особистості: традиції й інновації.
  3. Новий зміст початкової освіти: оцінюємо, розмірковуємо, упроваджуємо.
  4. Новий учитель – для нової школи: зберігаємо позитивне, набуваємо нового.
  5. Педагогічна спадщина Василя Сухомлинського у міжнародному вимірі.

Запрошуємо науковців, викладачів, науково-педагогічних та педагогічних працівників закладів вищої та післядипломної освіти, керівників закладів освіти, учителів, працівників системи освіти, усіх зацікавлених осіб.

Умови участі: до 01 квітня 2018 року необхідно подати на адресу оргкомітету наступні матеріали:

  • заявку (додаток А);
  • статтю (публікація за рахунок авторів);
  • копію квитанції про сплату організаційного внеску із зазначенням прізвища.

Публікація наукових та науково-методичних статей передбачається:

  • у збірниках наукових праць «Педагогічний альманах» та «Педагогічні науки», які внесено до переліку фахових видань України з педагогіки (додаток Б);
  • у збірнику матеріалів конференції (додаток В).

Матеріали на конференцію (заявка, стаття, копія квитанції про сплату організаційного внеску із зазначенням прізвища) подаються у друкованому та електронному вигляді на адресу оргкомітету: КВНЗ «Херсонська академія неперервної освіти», вул. Покришева, 41, м. Херсон, 73034, e-mail: [email protected], з позначкою «На конференцію».

 V Всеукраїнський фестиваль педагогічних ідей «Василеві передзвони»: з досвіду впровадження ідей Нової української школи» (26 квітня 2018 року)

Мета фестивалю: виявлення та впровадження перспективного педагогічного досвіду, що отримав розвиток у дошкільній, загальній середній та позашкільній освіті в умовах творення Нової української школи, а також дотичний до художньо-педагогічної спадщини Василя Сухомлинського.

Учасники фестивалю:

До участі у фестивалі запрошуються педагогічні колективи, педагоги, бібліотечні працівники закладів освіти усіх типів і форм власності, які активно розвивають творчий, інтелектуальний, духовний та фізичний потенціал учнів і студентів.

До участі у фестивалі можуть бути представлені роботи за номінаціями:

  • Цінності гуманної освіти,  дитинствау працях В.О.Сухомлинського (відеопрезентації, дитяче документальне та анімаційне кіно, буктрейлери до творів В.О.Сухомлинського).
  • Школа мислення як інтегрованаформа пізнання світу (інноваційні форми занять за ідеями В.О.Сухомлинського, нестандартні підходи до оцінювання навчальних досягнень учнів, творчі проекти, дитячі поробки тощо).
  • Директор закладу освіти  – організатор розвитку педагогічного колективу (портфоліо, презентації з досвіду організації методичної роботи, мотивації та стимулювання професійного розвитку педагогів).
  • «Що я відчуваю, коли чую слово «Батьківщина»?» (есе вчителів, студентів, обсягом до 3 сторінок; розробки позакласних заходів).
  • Малюнки дітей до казок Василя Сухомлинського (формат А2/А3, техніка виконання не обмежується).
  • Намалюю словом казку(ілюстровані авторські казки дітей).

Хід проведення фестивалю: У районах та містах обласного підпорядкування визначаються по одному переможцю в кожній номінації за категоріями: вихователі закладів дошкільної освіти, учителі початкових класів, учителі-предметники, заступники директора з виховної роботи, класні керівники, педагогічні працівники закладів позашкільної освіти, бібліотекарі, методичні об′єднання, педагогічні колективи, учні.

На фестиваль подаються текстові й ілюстративні оригінальні матеріали, які висвітлюють ефективні технології розвитку, навчання й виховання дітей – (опис методики або конспекти уроків, сценарії заходів, результати педагогічних досліджень тощо).

Організаційно-методичний супровід фестивалю.

Організаційно-методичний супровід фестивалю забезпечує оргкомітет; оцінювання матеріалів здійснює експертна комісія. Орієнтовний склад експертної комісії – 9-11 осіб. Персональний склад експертної комісії формується з науково-педагогічних та педагогічних працівників Академії, освітян Херсонщини та представників громадських організацій.

Термін проведення фестивалю.

  • З 1 березня до 01 квітня 2018 року – приймання матеріалів фестивалю;
  • З 01 квітня до 15 квітня 2018 року – розгляд матеріалів, підготовка тематичних збірників за напрямами фестивалю.

За результатами розгляду матеріалів експертною комісією будуть визначені лауреати в кожній номінації.

Заключний тур фестивалю пройде у м.Скадовськ Херсонської області, на базі  Опорного закладу – Скадовський навчально-виховний комплекс «Академічна гімназія» Скадовської районної ради Херсонської області Скадовського освітнього округу за адресою: м.Скадовськ , вул. Незалежності 76 Реєстрація 26.04.2018 з 8.00 до 9.00.

Учасники фестивалю подають такі матеріали:

  • Об′єктивні дані про себе (прізвище, ім′я, по батькові; місце роботи (поштова, електронна адреса навчального закладу; контактний телефон)). Інформацію про творчу групу із зазначенням кількості учасників та коротким описом змісту творчої діяльності колективу.
  • Матеріали надсилати на електронних та паперових носіях у текстовому редакторі Word, 14 кегль, інтервал 1,5. Анотація, де автори коротко формулюють основні ідеї поданих матеріалів (за винятком есе та казок). Матеріали учасників Фестивалю не рецензуються та не повертаються.
  • Заявка до участі у заходах (Додаток Г) (приклад назви файлу – ivanov_zayavka.doc) з позначкою «На Фестиваль» подаються до організаційного комітету за адресою: 73034 м. Херсон, вул. Покришева, 41, КВНЗ «Херсонська академія неперервної освіти», (0552) 37-02-00, Мусієнко Вікторія Сергіївна, 0501637360; [email protected].

Підсумки фестивалю.

26 квітня 2018 року відбудеться заключний тур Фестивалю, на якому будуть оголошені лауреати. Проведення заключного туру передбачає організацію виставок інноваційних проектів, проведення презентацій, авторських майстерень, майстер-класів лауреатів.

Заплановано зустрічі з відомими вченими, проведення дискусійних клубів. 

Робочі мови форуму – українська, англійська.

За результатами  роботи форуму буде видано:

  • збірник матеріалів конференції;
  • збірник наукових праць «Педагогічний альманах», внесений до переліку фахових видань України з педагогіки;
  • збірник наукових праць «Педагогічні науки», який індексується у наукометричній базі Index Copernicus;
  • збірник кращих матеріалів фестивалю.

Участь у форумі засвідчується сертифікатом. 

Фінансові й організаційні умови:

  1. Оргвнесок у розмірі 250 гривень. (Оргвнесок призначений для друкування програми форуму, матеріалів форуму (конференції/фестивалю), сертифіката учасника та інших організаційних витрат). Друк наукових статей у фахових збірниках здійснюється окремо за рахунок авторів.
  2. Платіжні реквізити надсилаються автору після прийняття матеріалів. Інформація про надходження і прийняття матеріалів оргкомітетом надається в телефонному режимі.
  3. Пересилання матеріалів форуму і фахового видання здійснюється «Новою поштою» – за рахунок одержувача.
  4. Термін подання усіх матеріалів до оргкомітету форуму, зокрема, і ксерокопії квитанції про сплату оргвнеску та публікації у фаховому виданні до 01 квітня 2018 року.
  5. Витрати, пов’язані з перебуванням на форумі, оплачуються учасниками за власний рахунок або за рахунок сторони, що відряджає. Оргкомітет забезпечує проживанням та харчуванням учасників форуму.

Реєстрація учасників: 25 квітня 2018 року з8.00 до 10.00 години у приміщенні Херсонського державного університету (вул. Університетська, 27).

Проїзд до університету:

  • від залізничного вокзалу: тролейбус 1 до зупинки «вул.Кременчуцька»;
  • від автовокзалу: маршрутне таксі 30 до зупинки «вул.Кременчуцька», маршрутне таксі 38 до зупинки «Університет»;
  • від автостанції: маршрутні таксі 47, 38 до зупинки «Університет».

Контактні телефони:

(0552) 37-02-00 − приймальня КВНЗ «Херсонська академія неперервної освіти».

0552) 326708 – приймальня проректора з наукової роботи Херсонського державного університету.

(095)3670030, (067)7733240 – Жорова Ірина Ярославівна, перший проректор КВНЗ «Херсонська академія неперервної освіти».

(050)2106831 – Омельчук Сергій Аркадійович, проректор з наукової роботи Херсонського державного університету.

(067)9545870 – Комінарець Тетяна Вільямівна, завідувач кафедри теорії й методики дошкільної, початкової освіти та мовних комунікацій КВНЗ «Херсонська академія неперервної освіти».

(050)6041231 – Кузьменко Василь Васильович, завідувач кафедри педагогіки й менеджменту освіти КВНЗ «Херсонська академія неперервної освіти».

(050)1637360 – Мусієнко Вікторія Сергіївна, викладач кафедри теорії й методики дошкільної, початкової освіти та мовних комунікацій КВНЗ «Херсонська академія неперервної освіти» (з питань участі у фестивалі).

Детальну інформацію можна знайти на сайті за покликанням http://academy.ks.ua


12:50 28.03.2018