НАПН України
Закладка 1Закладка 2Закладка 2
World Peace Summit 2020

2-8 лютого у Сеулі відбувся Всесвітній Саміт 2020 (WorldSummit 2020), організований Міжнародною федерацією всесвітнього миру. Тема цьогорічного Саміту «Реалізація всесвітнього миру та об’єднання Корейського півострова шляхом взаємозалежності, спільного процвітання та універсальних цінностей».

У Саміті взяли участь 6000 громадян із понад 170 країн світу. Цей форум вирізнявся тим, що скликаний до сторічного ювілею з дня народження шанованого засновника Федерації всесвітнього миру (Universal Peace Federation) доктора Мун Сон Мьона. Працювало на саміті 500 волонтерів.

Нагадаємо, Федерація всесвітнього миру  – міжнародна громадська організація, створена з метою побудови миру в усьому світі, де всі житимуть у гармонії, співпраці та загальному добробуті.

Саміт об’єднав ідеєю безпеки та розвитку людства політиків, представників науки, бізнесу, різних релігійних конфесій, професіоналів – лідерів суспільної думки і громадських діячів, які обговорювали проблеми на конференціях за напрямами. Cеред 11 великих форумів Саміту в Сеулі були такі: 3-5 лютого відбулася ХХVIMіжнародна конференція «Єдність науки у розв’язанні екологічних загроз людства», 4-5 лютого  – Глобальна асамблея Міжрелігійної асоціації за мир та розвиток (IAPD) «До стійкого всесвітнього  миру: роль релігії, міжрелігійний діалог та організації, засновані на вірі», 4-5 лютого  – Всесвітній конгрес президентів університетів 5 лютого  – Центрально-Азіатський форум, Консультації щодо Балканської миротворчої ініціативи, І Міжнародна конференція науки і релігії «Вивчення нових шляхів вирішення екологічних проблем», форум Міжнародної асоціації молоді та студентів за мир (IAYSP) та ін.

Стурбовані проблемами етики та викривлення інформації у медіа, 2 лютого зібралися професійні журналісти й високопосадовці урядових та бізнесових структур 72 країн світу на інавгурацію Міжнародної асоціації медіа за мир (IMAP). Цей медіапроєкт співпрацюватиме з іншими глобальними некомерційними організаціями, аби заохочувати представників медіа опиратися тоталітаризму й відстоювати принципи свободи, прав та гідності. Для утвердження найвищих стандартів і практик висвітлення подій та редагування, особливо у цифровому просторі, у 2020 році асоціація планує створити глобальну мережу фахівців, оновити етичні та професійні рекомендації та встановить нагороди на честь зразкових медіа-досягнень, що працюють на користь людства. «Ми віримо, що засоби інформації  демонструють свою міць та здійснюють вплив, допомагаючи забезпечити свободу та мир для всього людства»,  – сказано в інавгураційній резолюції IMEP, підписаній понад 500 учасниками конференції.

4-5 лютого понад 570 керівників корпорацій, фінансових інвесторів, підприємців, науковців бізнесу провели конференцію «Створння глобального середовища взаємозалежності, загального процвітання та загальних цінностей: роль лідерства в бізнесі». Бізнес-лідери з усього світу розв’язували проблеми, серед яких важливість та вплив ринкових інновацій як основного джерела рішень для проблем навколишнього середовища, охорони здоров’я та освіти, інших глобальних викликів. Зосереджено увагу також на економічному та людському розвитку у двох ключових регіонах  – Азіатсько-Тиоокеанському та Африці, включаючи кращий досвід державно-приватного партнерства. На завершення конференції засновано Міжнародну асоціацію за мир та економічний розвиток (IAED).

5 лютого Міжнародна асоціація перших леді світу (IAFLP) успішно провела першу світову асамблею, на якій ішлося про важливу й унікальну роль, що її відіграють жінки-лідери у миробудуванні. Про свою місію IAFLP заявила, що об′єднує «жінок-лідерів з усіх національних, расових та релігійних груп та всіх верств суспільства, а також тих, хто брав на себе відповідальність перших леді у своїх країнах» з метою консолідованої відповіді на виклики сьогодення. IAFLP «визнає центральну роль, яку жінки та матері відігравали протягом усієї людської історії, підтримуючи своїх чоловіків, виховуючи своїх дітей як доброчесних громадян, додаючи свій внесок у примирення, миробудування, відновлення та розвиток у своїх суспільствах і у світі».

Від України на Саміті виступили два доповідача: президент Національної академії педагогічних наук України Василь Кремень та голова Департаменту національностей та релігій Андрій Юраш. Голова НСЖУ Сергій Томіленко брав участь у роботі Міжнародної асоціації медіа за мир (IMAP). Заступник голови Української Ради миру Володимир Новохацький, міністр Кабінету Міністрів (1997-2010 рр.)Анатолій Толстоухов, протоієрей УГКЦ Ігор Онищук брали участь в обговореннях та консультаціях.

Василь Кремень виступив на Всесвітньому конгресі президентів університетів, що тривав 3-5 лютого, у секції за напрямом  «Що може зробити університет для всесвітнього миру?». У доповіді він зазначив про особливу важливість збереження миру в умовах, коли людство набуло здатності до самознищення. Для України проблема миру є зараз надто гострою, і Василь Кремень подякував усім країнам за підтримку у війні з Росією. Щодо завдань університетів доповідач зупинився на формуванні людського капіталу, якості освіти, вихованні інноваційної людини  – конкурентоспроможної та патріотично налаштованої.

Основним лейтмотивом обговорень і резолюцій було наступне: ми живемо у світі, де все взаємопов′язано; те, що відбувається в одній частині світу, впливає на решту, і тому важливою є співпраця та взаємоповага. Весь світ виграє, коли покращується життя кожного, рухаючись до справедливого та загального процвітання. І, нарешті, незважаючи на широке різноманіття щодо релігій, національності, культури, ідеологій та етнічної приналежності, існують загальні етичні цінності, загальновизнані ідеали та прагнення, спільні для всіх людей, членів однієї родини.

Лідія ТКАЧЕНКО, «ОіС»,
за матеріалами сайту www.upf.org