Науковий проєкт «Міжнародна науково-практична конференція «Сучасні інформаційні технології та інноваційні методики навчання в підготовці фахівців: методологія, теорія, досвід, проблеми» започаткований у Вінницькому державному педагогічному університеті імені Михайла Коцюбинського майже 30 років тому. Перша конференція відбулася 1992 року. 14–15 січня цього року – вже п’ятнадцята. Що два роки міжнародні науково-практичні конференції, головними організаторами яких є Вінницький державний педагогічний університет імені Михайла Коцюбинського і Національна академія педагогічних наук України збирають інтелектуалів для обговорення нагальних проблем розвитку освітніх наук, педагогічних технологій, кращого інноваційного досвіду.
Упродовж майже 30 років у конференції взяли участь науковці близько 20 країн, серед них Україна, Білорусь, Польща, Словенія, Чехів, Ізраїль, Мексика, США, Німеччина, Казахстан, Норвегія та ін., а також знані вчені, академіки НАПН України Іван Зязюн і Семен Гончаренко,Валерій Биков, Валентина Радкевич, Андрій Гуржій, Микола Шут, Іван Прокопенко, члени-кореспонденти НАПН України Лариса Лук’янова, Михайло Козяр, Олександр Романовський, закордонні колеги Франтішек Шльосек, Іоланта Вільш, Еугенія Ляска,Мацей Танаш, Ярослав Міхальський, Девід Пауел і багато інших. Вінниця радо приймала гостей – учасників конференції з інших міст України: Києва, Житомира, Хмельницького, Харкова, Одеси, Луцька, Чернігова, Запоріжжя, Львова, Тернополя й ін. За ці роки оргкомітет конференції підготовив і видав 58 збірників наукових праць, у тому числі до нинішньої конференції – чотири збірника, що є фаховими періодичними виданнями України і мають категорію «Б».
Організаторами нинішньої конференції виступили МОН України, НАПН України, Віницький ДПУ імені Михайла Коцюбинського, Інститут педагогічної освіти і освіти дорослих імені Івана Зязюна, Інститут інформаційних технологій і засобів навчання, Інститут професійно-технічної освіти, Академія спеціальної педагогіки імені Марії Ґжегожевської у Варшаві (республіка Польща).
Відкриваючи конференцію, ректор Вінницького ДПУ імені Михайла Коцюбинського Наталія Лазаренко, зазначила: форум має солідну історію, традиції, що й зумовило значний вплив на розвиток досліджень з напряму інформаційних технологій в освіті у Вінницькому ДПУ імені Михайла Коцюбинського. У вітальному слові заступника Голови Вінницької обласної ради Ігора Івасюка прозвучала вдячність головній науковій установі в галузі освіти – НАПН України, за співпрацю з Вінницьким вишем. З вітальним словом виступив президент НАПН України Василь Кремень. Він наголосив на значимості конференції і подякував її засновникам і незмінним лідерам в організації конференції – академіку-секретарю відділення професійної освіти і освіти дорослих НАПН України Неллі Ничкало, академіку НАПН України Роману Гуревичу. Василь Кремень серед іншого наголосив на двох складниках конкурентоспроможності сучасного фахівця – володінні інформаційними технологіями на сучасному рівні та інноваційності, що їх всебічно аналізує наукова спільнота конференції, а також підкреслив важливість конференції у контексті впровадження дистанційного навчання, сучасних технологій, що здатні органічно доповнити традиційні методики в умовах реалізації людиноцентричного підходу.
Проблематика нинішньої конференції і, відповідно, наукових секцій така, що охоплює весь спектр досліджень, що стосуються підготовки сучасного фахівця освітньої сфери та його ціложиттєвого навчання: від методологічних проблем впровадження інформаційних технологій та інноваційних методик навчання в освітній процес до інноваційних моделей неперервного фахового розвитку педагогічних, науково-педагогічних і керівних кадрів освіти.
Для публікації було подано понад 100 доповідей, а кількість авторів сягнула 180 осіб. Збірник матеріалів конференції увійшов у п’ятірку кращих видань педагогічного профілю в Україні, а в попередні роки займав друге місце в рейтингу.
Світлана КІЗІМ,
заступник директора
з наукової роботи ННІ педагогіки,
психології, підготовки фахівців
вищої кваліфікації Вінницького
ДПУ імені Михайла Коцюбинського,
кандидат педагогічних наук, доцент,
м. Вінниця
14:31 22.02.2021