НАПН України
Закладка 1Закладка 2Закладка 2
Кремень і граніт науки. (У перекладі)

 

Нові перспективи співпраці з українськими працівниками освітньої сфери з'явилися у їхніх Киргизстанських колег. Про готовність до такого партнерства заявив президент Національної академії педагогічних наук (НАПН) України Василь Кремень під час зустрічі з послом Улукбеком Чіналіевим.

 

–З Василем Григоровичем Кременем ми знайомі ще з моєї колишньої дипломатичної роботи в цій країні (в 90-ті роки минулого століття Чіналіев був послом Киргизстану в Україні. - Авт.), - розповідає Улукбек Кожомжарович. - У той період Кремень, будучи заступником глави адміністрації Президента України, очолював управління внутрішньої політики. Надалі він був депутатом Верховної ради, міністром освіти і науки країни, а з 1997 року керує Національною академією педагогічних наук. І в колишньому, і в новій якості ця відома в Україні людина, заслужений діяч науки і техніки України, нагороджений її найвищою нагородою – орденом князя Ярослава Мудрого, активно виступає за розширення багатосторонніх зв'язків з державами СНД, у тому числі з Киргизстаном. І однією з дуже перспективних для цього сфер вважає освітню.

... Заступивши на нинішній дипломатичний пост в дружній Киргизстану республіці, Улукбек Чіналіев відразу ж після прибуття до Києва взявся за відновлення колишніх контактів. І одну з перших зустрічей провів з Василем Кременем, якого вважає видатним ученим в галузі соціологічної філософії, педагогіки, розвитку людської особистості.

– У Національній академії педагогічних наук України працюють сьогодні понад 2,5 тисячі осіб, близько ста докторів наук, тут діє 15 спеціалізованих вчених рад, - говорить Чіналіев. - І ця установа, за словами її очільника, здатне сьогодні приймати і аспірантів, докторантів з Киргизстану, фахівців, які прагнуть підвищити кваліфікацію. Правда, на контрактній основі, але вартість такого навчання невисока. А для киргизстанців реально добитися і кількох бюджетних місць.

Однак все це можливо за наявності необхідного правового фундаменту, який дозволить визначити і квоти на дані цілі. І тому в найближчих планах нашого посла на Україну - продовження переговорів вже в уряді України з тим, щоб розширити можливості існуючої договірної бази в освітній сфері. І, можливо, вже цієї осені вийти на проект договору між НАПН України та Міністерством освіти і науки КиргизькоїРеспубліки. А згодом і на підписання міжурядової угоди між відповідними відомствами двох країн, що передбачає взаємодію в галузі освіти, педагогіки, науки, підготовки кадрів для ВНЗ, середніх навчальних закладів і шкіл, реалізацію різних спільних проектів. До слова, Киргизстан став однією з перших республік СНД, яка береться за налагодження співробітництва з цією найбільшою на всьому пострадянському просторі профільною структурою, що діє в Україні.

Євген ДЕНИСЕНКО