НАПН України
Закладка 1Закладка 2Закладка 2
Співпраця Українського НМЦ практичної психології і соціальної роботи з німецькими психологами триває

З листопада 2022 року триває спільний Українсько-Німецький проєкт «Допомога в подоланні: підготовка психологів до надання повномасштабної психосоціальної допомоги дітям, батькам та педагогам в умовах військових дій в Україні».

Співпраця стала можливою завдяки особистій ініціативі директора Українського науково-методичного центру практичної психології і соціальної роботи НАПН України Віталія Панка. Відправною точкою була зустріч і пошук можливих шляхів реалізації спільної діяльності з професоркою Вищої психологічної школи м. Берліну (Німеччина) Йоханною Бутхер, після чого й почалася тісна взаємодія з навчання психологів в Україні.

За підтримки німецької організації AETAS навесні 2022 року був проведений пілотний етап, що дозволив розробити короткий навчальний курс, провести тестове навчання психологів, з’ясувати, яких саме знань та практичних навичок не вистачає для роботи з дітьми та дорослими, постраждалими внаслідок війни в Україні. За результатами пілотування було удосконалено навчальну програму, внесено зміни у зміст занять, оптимізовано процес навчання.

Реалізацію проєкту, що триватиме загалом шість місяців, здійснює ГО «Всеукраїнська асоціація практикуючих психологів». Передбачено навчання більше 40 психологів закладів освіти з Дніпропетровської, Івано-Франківської та Сумської областей, а також п’ятьох учасників з проєкту «Мирна школа». Навчальний курс підтримано проєктом «Розбудова структур надання послуг освітнього потенціалу для психосоціального забезпечення у Україні», що його імплементує компанія GIZ за дорученням Уряду Німеччини.

Проєкт вирізняє комплексність та чітка структурованість інформації, яку отримують учасники. На першому етапі в учасників були сформовані глибинні знання щодо розуміння сутності психологічної травми, її ознак, проявів та наслідків, детально розглянуто ознаки ПТСР та інструменти визначення ТПСР у дітей. Окремими складовими курсу є підготовка психологів до роботи з вчителями щодо впровадження моделі «зцілювальних класів» та «травмо-чутливого» навчання, формування навичок швидкої психологічної стабілізації дітей, роботи зі страхами, тривогами тощо. З огляду на те, що учасниками проєкту є психологи з регіонів, наближених до лінії зіткнення, й тих, що були під окупацією росії, до навчального курсу включено тренінг з профілактики професійного вигорання у психолога. За даними дослідження, проведеного ГО «ФОРУМ», більше 85% спеціалістів допомагаючих професій перебувають з зоні підвищеного ризику щодо швидкого вигорання.  

Реалізація проєкту підтримана Українським науково-методичним центром практичної психології і соціальної роботи НАПН України, ГО «Агенція розвитку проєктних ініціатив» і ГО «Інститут миру і порозуміння».

Пресслужба НАПН України 

за інформацією Українського НМЦ практичної психології 

і соціальної роботи


22:20 31.01.2023