НАПН України
Закладка 1Закладка 2Закладка 2
Напрями діяльності » Міжнародне наукове співробітництво » Співпраця з зарубіжними партнерами »

МІЖНАРОДНЕ НАУКОВЕ СПІВРОБІТНИЦТВО

У 2024 р. наукові установи НАПН України брали активну участь у реалізації майже 60 міжнародних науково-освітніх проєктів і програм Американських рад з міжнародної освіти, Британської ради в Україні, Європейського Союзу, Європейського фонду підготовки, Представництва ООН в Україні, Організації з безпеки і співробітництва в Європі, Представництва DVV International в Україні, Ради Європи, Світового банку, ЮНЕСКО, ЮНІСЕФ та інших міжнародних організацій і фондів. Продовжувалася наукова співпраця із 28 іноземними членами  НАПН України, які представляють 10 країн світу, науковими установами і закладами освіти республік Болгарія, Казахстан, Корея, Молдова, Польща, Фінляндія, Австрійської, Естонської, Латвійської, Литовської, Киргизької, Китайської Народної, Португальської, Словацької, Чеської, Угорської та Французької республік, Держави Ізраїль, королівств Іспанія та Швеція,  Канади, Федеративної Республіки Німеччини, Румунії, Сполучених Штатів Америки, Швейцарської Конфедерації, Японії та інших зарубіжних країн як у межах  35 угод про співробітництво, укладених НАПН України, так і в межах сотень угод, укладених безпосередньо її установами з науковими установами, закладами освіти зарубіжних країн, міжнародними організаціями та фондами.

Наукові установи НАПН України та окремі вчені здійснюють експертну діяльність і є членами понад 50 міжнародних організацій та наукових асоціацій,редакційних колегій зарубіжних наукових видань, зокрема Благодійного фонду «Східноєвропейська місія», Благодійної організації «Фонд «Асперн», Всесвітньої ради з питань обдарованих і талановитих дітей, Всесвітньої федерації психічного здоров’я, Глобального союзу науковців за мир, Європейської асоціації медіа та інформаційної освіти, Європейської асоціації освіти дорослих, Європейської мережі з організаційної психології та психології праці, Європейської ради з питань високих здібностей, Європейської академії природничих наук, Європейської спільноти з вивчення травматичного стресу, Європейської асоціації психотерапії, Європейської конфедерації психоаналітиків і психотерапевтів, Європейської асоціації психодрами, Європейської федерації психологів, Європейської федерації академій природничих і гуманітарних наук, Міжнародної асоціації з економічних досліджень, Міжнародної академії культури безпеки, екології та здоров’я «МАКБЕЗ», Міжнародного товариства політичної психології, Міжнародної ради психологів,Міжнародної асоціації  прикладної психології, Організації з безпеки та співпраці в Європі, Східноєвропейської федерації наукової аналітики Міжнародної академії наук і вищої освіти, «Україна та українці за кордоном» тощо.

Упродовж року підготовлено проєкт, погоджено з партнерами та  підписано Меморандум про співпрацю між НАПН України та швейцарською неурядовою організацією «Міжнародні проєкти» (Швейцарська Конфедерація).

У межах діяльності НАПН України в умовах воєнного стану з метою вирішення завдань повоєнного відновлення країни та її євроінтеграції, усвідомлюючи необхідність розширення співробітництва із державними підприємствами і організаціями, громадськими організаціями і закладами вищої освіти України у розвитку міжнародної наукової співпраці, опрацьовано проєкти, погоджено і укладено чотиридокументи про співпрацю: Меморандум про співпрацю між Національною академією педагогічних наук України та Національною академією образотворчого мистецтва і архітектури; Меморандум про співпрацю між Громадською організацією «Українська Рада Миру», Національною академією педагогічних наук України, Національним центром «Мала академія наук України», кафедрами ЮНЕСКО в Україні; Меморандум про співпрацю між Національною академією педагогічних наук Українита Черкаським національним університетом імені Богдана Хмельницького; Угоду про співробітництво між Національною академією педагогічних наук України та Центральним науково-дослідним інститутом Збройних Сил України.

З метою обговорення питань налагодження та активізації двосторонньої співпраці, підписання відповідних документів упродовж року відбулися зустрічі акад. В.Г. Кременя із керівниками дипломатичних місій в Україні, міжнародних організацій та зарубіжних партнерських наукових установ: паном Нгуен Хонг Тхачем, Надзвичайним і Повноважним Послом В’єтнаму в Україні та Молдові за сумісництвом; паном Таан Хусейн Аббас Хусейном, Тимчасовим Повіреним у справах Республіки Ірак в Україні, Повноважним Міністром, та Аднан Джовад Аль-Кадімі,  Головою ГО «Іракський дім» і представниками швейцарської неурядової організації «Міжнародні проєкти» (Швейцарська Конфедерація) тощо.

Здійснено організаційні заходи щодо звернення НАПН України до Генерального директора  ЮНЕСКО  пані Одрі Азулей (лист від 6 травня 2024 р. №2-6/239) щодо терміну дії Угоди між ЮНЕСКО та Національною академією педагогічних наук України  з метою продовження діяльності   Кафедри ЮНЕСКО «Неперервна професійна освіта ХХІ століття» НАПН України в Інституті педагогічної освіти і освіти дорослих імені Івана Зязюна. ЮНЕСКО листом пана Собхі Тавіла, директора Відділення  інновацій та майбутнього навчання, від 7 листопада 2024 р.  ID 2016UA1214 повідомило про позитивне рішення щодо продовження мандату діяльності   Кафедри ЮНЕСКО «Неперервна професійна освіта ХХІ століття» НАПН України до 31 грудня 2028 р.

На запрошення Федерації Всесвітнього Миру акад. В.Г. Кремень узяв  участь у конференції, що відбулася 12-14 грудня 2024 р. у Віденській дипломатичній академії (Австрія) у якості почесного гостя та спікера за темою «Європа та Україна: спільні перспективи та цінності», організованій Австрійським інститутом європейської політики та політики безпеки (AIES) та Українською Радою Миру. Цей захід проводився як продовження круглого столу, організованого Українською Радою Миру та Федерацією  всесвітнього миру-Україна у  м. Києві  в листопаді 2023 р. за темою: «Знахідки, російсько-українська війна, уроки для Європи та світу». Конференція зібрала експертів академічного сектору, політиків і представників громадських організацій, чий індивідуальний і колективний досвід і розуміння сприятимуть створенню мирного та процвітаючого майбутнього в регіоні, які під час дискусій окреслили перспективи та цінності, що можуть привести до спільного майбутнього України та Європи з фокусом на сферу освіти.

Акад. В.Г. Кремень брав активну участь у роботі міжнародних наукових заходів, виступав із доповідями та вітаннями їх учасників, зокрема Х Українсько-польського / Польсько-українського наукового форуму «Освіта для цифрової трансформації суспільства», що відбувся 27-28 листопада 2024 р. під патронатом Національної комісії України у справах ЮНЕСКО на базі Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського; XІII Міжнародної науково-практичної конференції «Європейська інтеграція вищої освіти України в контексті Болонського процесу. Цифровізація та забезпечення якості вищої освіти для забезпечення рівного доступу до якісної вищої освіти»;Міжнародної науково-практичної онлайн конференції «Обдаровані діти – скарб нації!» в межах ХVІ Міжнародної виставки «Інноватика в сучасній освіті»; Міжнародної наукової конференції «Сучасні проблеми та виклики польських і українських педагогів в умовах миру і війни»; зборах Міжнародної асоціації ректорів педагогічних університетів Європи тощо.