НАПН України
Закладка 1Закладка 2Закладка 2
Національна академія педагогічних наук України та Національний університет оборони України підписали Угоду «Про наукове співробітництво»

18 травня відбулася урочиста церемонія підписання Угоди «Про наукове співробітництво між Національною академією педагогічних наук України та Національним Університетом оборони України».

У церемонії підписання Угоди взяли участь: від Національної академії педагогічних наук України – президент НАПН України  Василь Кремень, перший віце-президент АПН України  Василь Мадзігон, в.о. головного вченого секретаря АПН України Михайло Бурда, академік-секретар відділення вищої освіти АПН Микола Євтух; від Національного університету оборони України – в.о. начальника університету генерал-лейтенант Василь Телелим, заступники начальника університету, керівники структурних підрозділів провідного вищого військового навчального закладу.

Звертаючись до присутніх, президент Національної академії педагогічних наук України,  Василь Кремень зазначив, що головною метою діяльності академії, як вищої галузевої державної наукової установи, є теоретико-методологічне та науково-методичне забезпечення розвитку національної системи освіти; всебічний науковий супровід і широкомасштабна дослідницька робота в галузі педагогічної, психологічної, інших наук У наукових підрозділах працює більше 1185 науковців, з них 181 доктор і 502 кандидати наук.

– Сьогодні академія бере активну участь у розробці законодавчої і нормативної бази функціонування освіти, створенні концепцій розвитку загальноосвітньої, професійної і вищої школи, – відмітив Василь Кремень. – Тож ми готові в повному обсязі свої можливості та потенціал надати для обміну досвідом науково-педагогічних представників Національного університету оборони України.

У свою чергу в.о. начальника Національного університету оборони України генерал-лейтенант Василь Телелим, наголосив, що Національний університет оборони України сьогодні є центральним і визначальним навчальним закладом у справі підготовки керівного командного складу для Збройних Сил України й інших військових формувань. Це – єдиний навчальний заклад у системі військової освіти, де здійснюється комплексна підготовка генералів, офіцерів і державних службовців І–ІV категорій, здатних свідомо та ефективно реалізовувати державну політику у сфері національної безпеки і оборони.

– Тож, висловлюю сподівання, – зауважив генерал-лейтенант Василь Телелим, –  що підписання Угоди значно розширить спектр співробітництва між установами, і активізує спільну участь у розробці законодавчої і нормативної бази функціонування освіти, створенні концепцій розвитку вищої школи.

Довідково

Угода «Про наукове співробітництвоміж Національною академією педагогічних наук України та Національним Університетом оборони України»  передбачає, що, дотримуючись чинного законодавства України та норм міжнародного права у сфері охорони інтелектуальної власності, сторони співпрацюватимуть, зокрема, за такими напрямами: дослідження, розроблення і прогнозування новітніх освітніх технологій у вищій освіті, формування сучасного науково-методичного забезпечення навчального процесу, організація та проведення спільних наукових заходів – конференцій, семінарів, круглих столів, тижнів науки. До того ж здійснюватиметься підготовка і видання спільних навчальних, наукових і методичних праць, написання колективних монографій, підручників і посібників; розвиток спільного інформаційно-наукового середовища та електронних інформаційних ресурсів; сприяння участі в програмах і проектах ЮНЕСКО, Ради Європи, Європейського Союзу та інших міжнародних організацій і фондів.

Після урочистої церемонії підписання угоди представники Національної академії педагогічних наук України оглянули експозицію музею Національного університету оборони України та ознайомилися із навчально-методичною базою цього провідного вищого військового навчального закладу.

Наталія Рябоконь, прес-секретар командування


19:58 31.05.2011