Закладка 1Закладка 2Закладка 2
Безперервна освіта для всіх

На запрошення Німецької асоціації освіти дорослих (DVV) та Представництва DVV International Україна Василь Кремень, президент Національної академії педагогічних наук України перебував у Берліні (Федеративна Республіка Німеччина), де взяв участь в ХІІІ німецькій конференції з питань освіти дорослих на тему «Безперервна освіта для всіх». Учасниками  Конференції були близько 1500 гостей, представників високого рівня із сфери освіти,  академічних кіл і бізнесу, до складу яких входили представники 32 країн: Білорусі, Болівії, Боснії і Герцеговини, Вірменії, Гватемали, Грузії, Еквадору, Зімбабве, Індії, Камбоджи, Канади, Киргизстану, Колумбії, Косово, Коста Ріки, Лаосу, Македонії, Малі, Марокко, Мексики, Мозамбіку, Молдови, Непалу, ПАР, Перу, Сербії, Таджикистану, Уганди, Узбекистану, України, Чорногорії.

DVV International - Інститут міжнародного співробітництванімецької Асоціації освіти дорослих, яка, у своючергу, є федеральною парасолькою для16 центрів освіти дорослих регіональних асоціацій Німеччини.

У своїй роботі в країні та на міжнародній арені  DVV Internationalкерується  декларацією про права людини і принципами Інституту щодо поліпшення становищажінок та гендерноїрівності.

DVV Internationalактивно у всьомусвітіспівпрацюєзбільш як  200 партнерамивбільшеніж40країнахсвіту. Інститутбачитьсебев якості професійногопартнера, якийприносить досвідта ресурсидля спільнихпроектіві, у своючергу, навчається у своїхпартнерів.

Діяльність  DVV Internationalфінансується, восновному, зарахуноккоштівфедеральногобюджетута іншихдонорів.

Німецька конференція з питань освіти дорослих проводиться кожні п’ять років і є найбільшою з конференцій з питань безперервної освіти в Європі. Минулорічні конференції привертали до себе велику увагу засобів масової інформації.

Конференцію урочисто відкрив  президент Німеччини Крістіан Вульф. Ключові доповіді виголосили Федеральний міністр освіти Німеччини д-р Аннет Шаван та пані Андрула Васіліоу, Європейський комісар з питань освіти, культури, багатомовності та молоді,  наголосивши на основні камені спотикання амбітної програми стосовно соціальних викликів безперервної освіти.

"Освіта для всіх" не є вимогою єдиного німецького суспільства, а пов’язана в міжнародному контексті з програмою ЮНЕСКО "Освіта для всіх", в якій 164 країни взяли на себе зобов'язання, серед інших цілей, значно краще реалізувати доступ до освіти в період до 2015 року.

П'ять стендів Комунікаційного форуму представили роботу Інституту міжнародного співробітництва Німецької асоціації центрів освіти дорослих на чотирьох континентах і у сфері глобального навчання.

Вісім короткометражних фільмів поінформували учасників про роботу Інституту міжнародного співробітництва Німецької асоціації центрів освіти дорослих в різних регіонах, а міжнародні професійні обміни між політиками і державними чиновниками були проведені у формі "Салон-дискусія" про освіту дорослих  та розвиток міжнародної співпраці.

На конференції обговорювалися такі основні теми: соціальна коезія та інтеграція, існуюча демократія - формування майбутнього, переваги безперервної освіти, зміна клімату та сталий розвиток,  місцеві освітні ландшафти в період кризи. У ході проведення круглого столу було
представлено нову стратегію освіти Федерального міністерства економічного співробітництва та розвитку, обговорено питання "Місце і роль центрів освіти дорослих".

Участь у роботі таких конференцій має велике значення для обміну думками щодо необхідності справедливого доступу до освіти  дорослих, а також права на подальше отримання кваліфікації. Безумовно, це значить також заклик до адекватної підтримки цілої категорії дорослих, а також  програм подальшої освіти. Ніхто, не зважаючи на  фінансове становище, не повинен бути виключений із системи освіти та підготовки для дорослих. Проте, не слід зосереджувати увагу на певних цільових групах (наприклад, незаможних) або діапазоні освітніх пропозицій. В якості керівних принципів можуть бути використані три ключові слова, що прекрасно описують самовизначення і різноманітність завдань освіти  дорослих: навчай, інтегруйся, бери участь.


19:55 31.05.2011