ШАНОВНІ КОЛЕГИ!
У цьому році працівники психологічної служби системи освіти відзначають чверть століття з початку її створення.
Системна робота із створення психологічної служби в освітній галузі розпочалася з 1991 р., коли в Інституті психології ім. Г.С. Костюка АПН України був створений новий підрозділ – Центр психологічної служби в системі народної освіти. У листопаді того ж року відбулася перша всеукраїнська конференція з практичної психології (м. Луцьк).
Психологічна служба пройшла етап становлення, довівши свою необхідність для соціальної і педагогічної практики. Практичні психологи і соціальні педагоги, здійснюючи свої професійні обов’язки, вирішували актуальні завдання сучасної освітянської галузі – оновлення змісту й форм навчально-виховного процесу, психологічний супровід педагогічних інновацій, робота з обдарованими дітьми, захист психічного здоров’я учасників навчально-виховного процесу, профілактика протиправної поведінки, насильства над дітьми, підвищення психологічної культури учнів, батьків, учителів, керівників освітніх закладів тощо.
У 2004 році сталася значна подія в історії психологічної служби системи освіти України. 23 квітня відбулося засідання колегії Міністерства освіти і науки України (міністр – В.Г. Кремень), яка вперше за роки існування служби розглянула питання „Про стан і перспективи розвитку психологічної служби системи освіти”. Рішення колегії визначило основні напрями діяльності психологічної служби на багато років вперед. Міністерство затвердило «Стратегію розвитку психологічної служби системи освіти України на період до 2008 року». Психологічна служба освіти України одержала суттєвий поштовх для вдосконалення як у кількісних, так і в якісних аспектах. Одним із вагомих результатів колегії стало виокремлення (розведення) посад практичного психолога та соціального педагога у закладі освіти.
23 квітня, після засідання колегії МОН на зібранні обласних керівників психологічної служби було вирішено відзначати цей день як «День практичного психолога». Ця традиція збереглась і дотепер.
На сьогодні важко переоцінити роль психолога в житті навчального закладу. Діяльність служби – це психологічний супровід всіх учасників навчально-виховного процесу. Практичні психологи і соціальні педагоги зараз працюють волонтерами в госпіталях, тренувальних базах, на передовій. Найбільш актуальною проблемою для шкільних психологів є робота з дітьми і сім’ями учасників АТО, внутрішньо переміщеними особами. Це щоденна кропітка діяльність орієнтована на майбутнє.
А тому ми щиро вітаємо вас, шановні колеги, з професійним святом – Всеукраїнським днем психолога! Бажаємо творчих успіхів, невичерпної енергії і наснаги у всіх ваших добрих справах, сміливих планах та сподіваннях. Нехай ваша праця приносить Вам не тільки професійний досвід, а й задоволення, а у вашому домі завжди панують мир і злагода, у серці — доброта, а у справах — мудрість та виваженість.
З повагою та вдячністю за вашу працю,
колектив Українського НМЦ практичної
психології і соціальної роботи
12:18 25.04.2016