НАПН України
Закладка 1Закладка 2Закладка 2
Презентація збірника наукових праць «Теорія і методика хортингу»

2 жовтня 2014 року в Інституті проблем виховання НАПН України пройшов круглий стіл-презентація збірника наукових праць „Теорія і методика хортингу“.

Офіційне визнання хортингу національним видом спорту відбулося у 2009 році й було приурочено до Дня Незалежності України. Зазначений факт знайшов відображення в наказі Міністерства України у справах сім’ї, молоді та спорту № 3000  від 21 серпня 2009 р.

У роботі круглого столу-презентації взяли участь представники різних закладів і установ, державних і неурядових організацій. Серед гостей були: О. В. Андрєєва(доктор наук з фізичного виховання та спорту, професор, завідувач кафедри здоров’я, фітнесу і рекреації НУФВСУ), Т. Ю. Круцевич(доктор наук з фізичного виховання та спорту, професор, завідувач кафедри ТМФВ НУФВСУ), Г. М. Арзютов(доктор педагогічних наук, професор, завідувач кафедри фізичного виховання і єдиноборств Інституту фізичного виховання та спорту Національного педагогічного університету імені М. П. Драгоманова), С. О. Сичов(доктор педагогічних наук, професор кафедри фізичної реабілітації національного технічного університету України „КПІ“), Л. Г. Горяна(кандидат педагогічних наук, доцент кафедри філософії та освіти дорослих, президент Міжнародної академії культури безпеки, екології та здоров’я „МАКБЕЗ“), В. В. Деревянко(начальник відділу змісту освіти основ здоров’я, фізичної культури та захисту Вітчизни Інституту інноваційних технологій і змісту освіти МОН України),Ю. Г. Морозов(редактор журналу „Фізичне виховання в рідній школі“), К. М. Кукушкін(кандидат педагогічних наук, доктор філософії, голова комітету прикладного хортингу УФХ у справах ветеранів, учасник бойових дій у Республіці Афганістан), завідувачі та представники всіх лабораторій Інституту проблем виховання НАПН України, судді, тренери, педагоги-практики та інші фахівці, небайдужі до проблем фізичного виховання в Україні.

Розпочав захід директор Інституту проблем виховання НАПН України, академік, доктор психологічних наук, професор І. Д. Бех. Іван Дмитрович наголосив на важливості в сучасних умовах консолідації зусиль представників різних суспільних секторів для підняття національної свідомості підростаючого покоління, необхідності широкого залучення дітей та молоді до здорового способу життя, підвищення їхньої рухової активності.

Про ідею виникнення українського національного виду спорту – хортинг розповів президент Української федерації хортингу – Едуард Анатолійович Єрьоменко. Він зазначив, що яскравим свідченням популярності й великих перспектив розвитку хортингу в різних країнах світу є створення Міжнародної Федерації Хортингу. Зокрема, станом на 1 січня 2014 року членами Міжнародної громадської організації „Міжнародна Федерація Хортингу“ є 26 країн світу: Україна, Російська Федерація, Грецька Республіка, Грузія, Республіка Куба, Республіка Туркменістан, Литовська Республіка, Сполучені Штати Америки, Китайська Народна Республіка, Федеративна Республіка Німеччина, Сполучене Королівство Великобританія, Франція, Словацька Республіка. Президент Української федерації хортингу запросив усіх бажаючих на Перший відкритий чемпіонат Європи з хортингу, який має відбутися 25-27 жовтня 2014 року у місті Львові. Едуард Анатолійович продемонстрував оригінали установчих документів, відповів на усі організаційні питання присутніх.

Хто найкраще зможе передати характерні особливості та енергетику національного виду спорту України – хортинг, як не практики. Слово для доповіді було надано судді національної категорії, майстру спорту України з хортингу, тренеру з хортингу у м. Бровари – В. С. Шевчуку.Для презентації сутності національного виду спорту України – хортинг - було запрошено віце-президента УФХ Київського регіону України, президента Київського міського осередку УФХ, голову тренерської колегії УФХ, майстра спорту України з хортингу– С. А. Карасевича. Про стан й розвиток хортингу в Донецькій області повідомив тренер із хортингу, директор УФХ, майстер спорту України з хортингу– А. М. Карпук.

До виступу було також запрошено кандидата педагогічних наук, голову комітету прикладного хортингу УФХ у справах ветеранів, учасника бойових дій у Республіці АфганістанК. М. Кукушкіна. Костянтин Миколайович презентував офіційний сайт Української Національної Федерації Хортингу, а також поділився думками щодо основних переваг і проблем хортингу на сучасному етапі.

Поширення та розвиток хортингу в Україні, за її межами неможливе без вивчення його першоджерел. Одним із істориків-дослідників цього питання став доктор історичних наук, професор В. І. Сергійчик. Учений узагальнив матеріали щодо фізичної підготовки та військових тренувальних традицій козацтва, духовним і тренувальним центром якого впродовж декількох століть була Запорозька Січ. Досліджував історичні витоки слів „хорт“ та „хортинг“ такожзавідувач лабораторії фізичного розвитку Інституту проблем виховання НАПН України, кандидат педагогічних наук, учасник бойових дій у Республіці Афганістан – В. В. Івашковський. Своїми науковими розвідками Віталій Володимирович поділився з учасниками круглого столу.

Усі виступаючі були одностайні в тому, що хортинг – це гармонія тіла та духу, співіснування совісті, поваги, ввічливості, вдячності, сили та шлях до самовдосконалення, виховання морально-вольових якостей і емоційної стійкості; це психолого-педагогічний супровід спортсмена. Про сучасний стан розвитку хортингу в Україні, його виховний потенціал розповів кандидат педагогічних наук, старший науковий співробітник лабораторії фізичного розвитку Інституту проблем виховання НАПН України – М. Д. Зубалій.

Актуальність проблеми патріотичного виховання дітей та молоді, важливість дослідження і відродження спортивних традицій України стали ключовими передумовами укладення збірника наукових праць „Теорія і методика хортингу“. Співзасновниками збірника є Інститут проблем виховання НАПН України та Всеукраїнська громадська організація „Українська федерація хортингу“. Під час заходу кандидат педагогічних наук, старший науковий співробітник лабораторії фізичного розвитку Інституту проблем виховання НАПН України З. М. Діхтяренко презентувала паспорт першого номера цього збірника, а саме повідомила про авторів, тематику надрукованих статей, його редакційну колегію. Увагу присутніх було акцентовано на тому, що вимоги, за якими можна писати до збірника наукові статті, розміщено на офіційному сайті Інституту проблем виховання НАПН України.

Прес-служба НАПН України
15:17 15.10.2014