НАПН України
Закладка 1Закладка 2Закладка 2
Семінар для Національної команди експертів з реформування вищої освіти в Загребі

«Впровадження забезпечення якості у вищих навчальних закладів у країнах-партнерах програми Темпус» - тема семінару, що відбувся в Університеті м. Загреб (Хорватія) 11 - 13 червня. У складі української делегації, яка брала участь в семінарі, були: перший заступник міністра освіти і науки УкраїниІннаСовсун, перший віце-президент Національної академії педагогічних наук України Володимир Луговий, проректор з науково-педагогічної роботи Одеської національної морської академії Вадим Захарченко,

проректор з науково-педагогічної роботи та міжнародних зв’язків Національного університету «Львівська політехніка» Юрій Рашкевич, менеджер з моніторингу Національного Еразмус+ Офісу в Україні Олена Оржель.

Метою заходу було відображення основних викликів та тенденцій у забезпеченні якості вищої освіти та сприяння їх обговоренню національними експертами з реформування вищої освіти у країнах - партнерах програми Темпус.

Під час семінару проведено зустрічі з Клаусом Хауптом, керівником підрозділу Еразмус+: Розвиток потенціалу вищої освіти, Виконавчого агентства з питань освіти, аудіовізуальних засобів і культури (Брюссель), Георгієм Шарвашидзе, заступником міністра освіти і науки Грузії, представниками делегацій країн учасників семінару, зокрема, Хорватії, Азербайджану, Грузії, Вірменії, Білорусі, Молдови.  Йшлося про розвиток співпраці задля модернізації систем вищої освіти та можливостей співробітництва для активної участі в конкурсах програми Еразмус+, що плануються розпочатись у жовтні 2014 р. Відбулися зустрічі-консультації з Марією Кело, головою Секретаріату Європейської асоціації із забезпечення якості вищої освіти та Тією Луколла, директором департаменту інституційного розвитку Асоціації  європейських університетів.

В рамках семінару проведено три пленарні сесії та чотири паралельних тематичних семінари / майстер-класи.

         Доповідачі відзначили спільність викликів, головними з яких є глобалізація освіти, драматичне збільшення кількості студентів та навчальних закладів протягом останніх двох декад, поява нових навчальних технологій, в першу чергу – технологій дистанційного навчання (e-learning, MOOS тощо), зростання автономії університетів та їх відкритості для локальних громад й суспільства в цілому, проблеми з фінансування вищої освіти та його належним використання для забезпечення суспільних потреб.

         В усіх країнах сьогодні особлива увага звертається на забезпечення якості освіти, яка бачиться як один із основних інструментів реагування на сучасні виклики та вирішення означених проблем, засобом встановлення взаємного довір’я та підвищення прозорості при підтримці різноманітності національних освітянських систем. Основою для побудови університетських систем якості є Стандарти та рекомендації ЄПВО. В усіх доповідях основна увага зверталася на досвід використання основних інструментів забезпечення якості.

У заключній частині головуючий Клаус Хаупт підвів підсумки семінару та проінформував учасників про нові можливості, які відкриває програма Еразмус+ в контексті розвитку кредитної та ступеневої мобільності, реалізації нових проектів із розроблення нових навчальних програм, технологій навчання, систем та інструментів забезпечення якості, розбудови потенціалу розвитку партнерських університетів.

Участь українських експертів у Семінарі сприяє підвищенню рівня розуміння сучасних викликів та тенденцій у Європейському просторі вищої освіти, ознайомленню з результатами проектів програми Темпус, спрямованих на забезпечення якості освіти, обміну досвідом з національними експертами з реформування вищої освіти інших країн – партнерів програми Темпус та ознайомленню з практикою й напрацюваннями у сфері забезпечення якості освіти у цих країнах. 

Результати Семінару можуть бути застосованими при розробленні та впровадженні систем забезпечення якості у вітчизняних ВНЗ, розробленні проектів вітчизняних нормативно-правових актів у сфері освіти. Матеріали та інформація про результати будуть розповсюджені через Інтернет-ресурси та під час заходів Національного Еразмус+ Офісу в Україні, вищих навчальних закладів, через науково-методичні комісії, конференції, семінари, тренінги, тематичні лекції на національному, регіональному та інституційному рівнях.

Матеріали семінару: https://qualityassurance-zagreb.teamwork.fr/en/documents

 

Прес-служба НАПН України
16:56 16.07.2014