НАПН України
Закладка 1Закладка 2Закладка 2
Конференція MoodleMootUkraine: обмін досвідом для покращення якості дистанційного навчання

Інститут інформаційних технологій і засобів навчання Національної академії педагогічних наук України виступив співорганізатором ІІІ Міжнародної науково-практичної  конференції «MoodleMootUkraine 2015. Теорія і практика використання системи управління навчанням Moodle», яка відбулася 21-22 травня на базі Київського національного університету будівництва і архітектури.

Тематика конференції охоплювала основні організаційні, технічні, технологічні, дидактичні, методичні питання використання платформи дистанційного навчання Moodle у загальноосвітніх і вищих навчальних закладах, в системі підготовки і підвищення кваліфікації працівників освіти у процесі неперервного навчання, та охоплювала такі змістові напрями: досвід упровадження й використання системи Moodle у дистанційному навчанні та мережній підтримці навчального процесу; розвиток системи Moodle, створення і використання нових модулів Moodle, інтеграція Moodle з іншими програмними засобами; організаційно-педагогічні та методичні проблеми використання платформи Moodle.

Конференція була включена у міжнародний календар проведення  MoodleMoot на офіційному сайті світової спільноти  користувачів цієї платформи (https://moodle.org/mod/forum/discuss.php?d=279238) та складалась з двох частин – очної і дистанційної. Очна частина проходила 21-22 травня на базі КНУБД. У межах дистанційної було передбачено публікацію повних текстів і матеріалів доповідей, он-лайн трансляцію очної частини заходу, зворотний зв′язок між очними та дистанційними учасниками. По закінченні конференції обговорення доповідей продовжилось на форумах курсів, розміщених на офіційному сайті (http://2015.moodlemoot.in.ua/).

Загальна кількість зареєстрованих учасників склала 98 осіб (з України, Австрії, Білорусії, Канади, Нідерландів, Росії), 53 з яких  розмістили доповіді на офіційному сайті.

MoodleMoot – це традиційна назва конференцій, які в усьому світі проводяться користувачами Moodle. Процедура їх проведення має характерні особливості, головною з яких є публікація доповідей на сайті конференції, що створюється на платформі Moodle. Для цього кожному доповідачу надаються права викладача в його курсі Moodle, де він може розмістити повний текст доповіді та необхідні ілюстративні матеріали, а також має зворотній зв′язок з аудиторією.

Україномовний формат конференції MoodleMootUkraine організований і проводиться в Україні з 2013 р., за участі Інституту інформаційних технологій і засобів навчання НАПН України та Київського національного університету будівництва і архітектури. Сайти конференцій MoodleMootUkraine працюють і по завершенні конференції, сприяючи обміну досвідом і співпраці усіх користувачів цієї системи управління навчанням. 

Прес-служба НАПН України
13:46 25.05.2015