НАПН України
Закладка 1Закладка 2Закладка 2
Конференція ICTERI-2015

Інститут інформаційних технологій і засобів навчання Національної академії педагогічних наук України виступив співорганізатором ХІ Міжнародної науково-практичної конференції «ІКТ в освіті, дослідженнях та індустріальних додатках: інтеграція, гармонізація та трансфер знань» (‘ICT in Education, Research, and Industrial Applications: Integration, Harmonization, and Knowledge Transfer’ (ICTERI)), що відбулася 14-16травня 2015 р. на базі Національного університету «Львівська політехніка» (м. Львів). Серед співорганізаторів – Херсонський державний університет, Університет Хаддерсфільда (Великобританія), Альпісько-Адріатичний університет Клагенфурта (Австрія), Київський національний університет імені Тараса Шевченка, Харківський національний університет імені В.Н. Карабіна, Запорізький національний університет.

Наукові співробітники Інституту інформаційних технологій і засобів навчання НАПН України разом із Херсонським державним університетом провели міжнародний семінар «Методи і ресурси дистанційного навчання» (‘International Workshop on Methods and Resources of Distance Learning’), що третій рік поспіль проходить у межах конференції ICTERI. Керівники секцій семінару: к.фіз.-мат.н., доц. Кравцов Г.М., к.тех.н., проф. Кухаренко В.М., к.пед.н., с.н.с. Носенко Ю.Г., к. філос. наук, с.н.с. Шишкіна М.П. На семінарі було представлено 18 доповідей, в межах яких розглянуто й обговорено актуальні дидактичні, методичні, технічні й технологічні проблеми дистанційної освіти, забезпечення якості ІКТ навчального призначення,  важливі тренди розвитку електронного навчання. Зокрема, йшлося про: математичні та інформаційні моделі й інструменти для віртуальних лабораторій, що охоплюють курси дистанційного навчання в галузі природничих та інших дисциплін;проектування, розробка і використання електронних засобів і навчальних ресурсів, сумісність та інтеграція електронних ресурсів у системах дистанційного навчання;педагогічні інновації в дистанційному навчанні, досвід реалізації змішаного й мобільного навчання, масових відкритих курсів, що мають перспективу розвитку в Україні та у світі в цілому;

Упродовж останніх 11 років конференція ICTERI стала традиційним науково-практичним міжнародним заходом, що об’єднує учених, педагогів, практиків, розробників з понад 15 країн світу, зацікавлених у поширенні й обміні досвідом у сфері інноваційних технологічних розробок і досягнень, впровадження й використання інформаційно-комунікаційних технологій в освітній, науковій, промисловій галузях. Визначальною рисою проведення конференції, що робить її відкритою для учасників з різних куточків світу і розширення міжнародного партнерства, є її переведення з 2010 р. в англомовний формат. Кращі доповіді учасників рекомендуються до друку у міжнародних виданнях CEUR-WS та Springer, що індексуються у наукометричних базах DBLP, EI-Compendex, Mathematical Reviews, SCImago,Scopus й ін.

Прес-служба НАПН України
13:43 25.05.2015