НАПН України
Закладка 1Закладка 2Закладка 2
Всеукраїнська науково-практична конференція «Виховний потенціал сучасної освіти: теоретичні засади та практичні досягнення»

15‒16 жовтня 2014 року в м. Києві відбулася Всеукраїнська науково-практична конференція “Виховний потенціал сучасної освіти: теоретичні засади та практичні досягнення”. Організатором заходу став Інститут проблем виховання НАПН України.

Розпочалася робота конференції з вітального слова О. В. Сухомлинської, академіка-секретаря Відділення загальної педагогіки та філософії освіти Президії НАПН України, дійсного члена НАПН України, доктора педагогічних наук, професора та І. Д. Беха, директора Інституту проблем виховання НАПН України, дійсного члена НАПН України, доктора психологічних наук, професора.

Із центральною доповіддю на пленарному засіданні конференції виступив І. Д. Бех. Іваном Дмитровичем було обґрунтовано Концепцію Я-центрованості у вихованні та духовному розвитку особистості. Зокрема, зазначено, що духовність як сукупність високоосмислених цінностей (любов до людей, милосердя, безумовне піклування про людей, відповідальність) породжує Я-духовне особистості. Центром виховних зусиль є ідея творення Я-духовного, яке мусить постійно збагачуватись завдяки цінностям.

Учасники конференції продовжили обговорення виховного потенціалу сучасної освіти за результатами доповідей доктора педагогічних наук, професора О. В. Сухомлинської (“Дисертаційні дослідження з виховання як складова розвитку педагогічної науки”), кандидата соціологічних наук О. М. Балакірєвої (“Сучасні виклики до виховання: потенціал освіти (за результатами соціологічних досліджень)”), доктора педагогічних наук, старшого наукового співробітника Ж. В. Петрочко та кандидата технічних наук В. С. Пономаренка (Школа, дружня до дитини: концептуальні засади та перші кроки реалізації”).

Після пленарного засідання відбувся Доброчинний ярмарок «Тепло від душі», на якому співробітники Інституту проблем виховання, за рахунок продажу солодощів, виготовлених власноруч, зібрали кошти на закупівлю теплих речей для учасників бойових дій в зоні АТО.

Під час секційних засідань на конференції була організована творча і плідна дискусія щодо низки актуальних проблем виховання: національно-патріотичного самоствердження особистості в умовах суспільних змін; виховання соціально значущих якостей підростаючої особистості в різних соціальних інституціях; соціально-моральної позиції дітей та учнівської молоді в умовах урбанізованого середовища; соціокультурного потенціалу сучасних виховних технологій у роботі з дітьми різного віку; виховання особистісно-сімейних цінностей у сучасному освітньому середовищі.

16 жовтня в рамках конференції науковці та практики з різних міст України продовжили роботу на інтерактивному семінарі “Організація взаємодії науковців і педагогів-практиків у формуванні просоціальної поведінки учнів” та під час круглого столу “Дитячий рух України у вимірах сьогодення і майбутнього”, організованих лабораторіями превентивного виховання та дитячих об’єднань Інституту проблем виховання НАПН України.

За підсумками конференції ухвалено відповідну резолюцію.


12:49 20.10.2014