НАПН України
Закладка 1Закладка 2Закладка 2
Співпраця Інституту педагогічної освіти і освіти дорослих з Миколаївською «Академією дитячої творчості»

4 вересня на засіданні Відділення професійної освіти і освіти дорослих НАПН України було заслухано питання про співпрацю Інституту педагогічної освіти і освіти дорослих НАПН України з Миколаївською спеціалізованою школою І-ІІІ ступенів мистецтв і прикладних ремесел «Академія дитячої творчості» (директор – кандидат педагогічних наук, заслужений працівник освіти України Ганна Матвєєва). 

Ця творча співпраця розпочалася у 2002 році із започаткування всеукраїнського експерименту «Розвиток художньо-творчого мислення особистості на основі синтезу науки, філософії і мистецтв» (2002-2013), у якому узяли участь Інститут педагогіки НАПН України, Інститут інноваційних технологій і змісту освіти МОН України та Миколаївський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти. Результатом експериментальної роботи стало створення і впровадження в «Академії» інноваційної моделі навчального закладу нового типу – НВК «Школа – коледж», відкриття Центру професійного саморозвитку вчителя, Школи педагогів-майстрів, Школи педагогів-новаторів, Літньої школи педагогічної майстерності тощо. Досвід діяльності Центру професійного саморозвитку вчителя впроваджено у навчальних закладах України,  Молдови, Росії. Він регулярно висвітлюється у програмах Миколаївського обласного телебачення («Твоя справа», «Дитячий майданчик», «Розмова на тему»). У 2014 році на базі МСШ «Академія дитячої творчості» Інститут педагогічної освіти і освіти дорослих НАПН України започаткував разом із Інститутом педагогіки НАПН України та Інститутом інноваційних технологій і змісту освіти МОН України новий всеукраїнський експеримент «Педагогічна майстерність учителя як чинник професійного самовизначення учнів інноваційного навчального закладу «школа – коледж» (2014-2018).

Відділення професійної освіти і освіти дорослих НАПН України прийняло рішення схвалити результати творчої співпраці ІПООД НАПН України та МСШ «Академія дитячої творчості», рекомендувати перевести експеримент з рівня підвідомчої установи на рівень Національної академії педагогічних наук та створити Всеукраїнський центр «Академія педагогічної майстерності» ім. І.А. Зязюна, до якого увійдуть  центри педагогічної майстерності, що функціонують у різних регіонах України. Розроблення стратегії та програми розвитку цього Центру передбачатиме створення умов для саморозвитку педагогічної майстерності вчителя, ознайомлення його з інноваційними педагогічними технологіями, сприяння встановленню партнерських взаємин учасників освітнього процесу, створення єдиного інформаційного освітнього середовища і банку даних з передового педагогічного досвіду. Це стане основою для оволодіння сучасним педагогом усіма елементами педагогічної майстерності і уможливить практичне втілення ідей Педагогіки Добра академіка Івана Андрійовича Зязюна.

 

Прес-служба НАПН України
14:13 09.09.2014