НАПН України
Закладка 1Закладка 2Закладка 2
Джерела толерантності в «Сонячній долині»

З 11 по 24 липня у ТРГК «Сонячна долина» (с. Бояни, Чернівецька область) працював міжнародний дитячий табір «Джерела толерантності», який об’єднав представників національних громад з усієї України. Директором табору була старший науковий співробітник лабораторії навчання російської мови та мов інших етнічних меншин Інституту педагогіки НАПН України Наталія Бакуліна.

Упродовж зміни разом проживали й спілкувались 123 дитини з різних національних громад України – ассирійці, болгари, вірмени, греки, євреї, кримські татари, литовці, марокканці, німці, поляки, румуни, росіяни, сирійці, українці. У зв’язку з ситуацією, що склалася в державі, організатори запросили безкоштовно відпочивати дітей-переселенців з південно-східних регіонів України і політичних біженців.

Табір «Джерела толерантності» функціонував за унікальною авторською методикою занурення в національні культури. «Головна мета нашого табору – виховати в дітях любов і повагу одне до одного, пізнати культурне різноманіття нашого світу. А ще – навчити поважати культуру свого сусіда», - наголошує Наталія Бакуліна.

Проект, організатором  якого є Конгрес національних громад України, дає дітям можливість подолати міжнаціональні стереотипи, в ігровій формі ознайомитися із традиціями інших культур. Кожній національній громаді у програмі присвячено окремий день, коли весь колектив табору живе її національним життям. Так, розпочала хід національних днів українська громада, яка розповіла дітям про «невідому Україну»: визначних постатей, про які мало вивчають у школі, козацькі забави та філософію пісень українських музичних гуртів. Кримські татари вчили готувати чебуреки, були «живими книгами» у кожному загоні, а зі старшими дітьми говорили про життя народжених в депортації. Вірменська громада організувала екскурс по історичних місцях, розповіла про свої національні символи й алфавіт. Німецька громада провела, зокрема, економічний день: діти  «засновували» свій бізнес або «працювали» в державних службах. На єврейський день учасники табору побачили унікальні розписи синагоги в Новоселиці, відвідали місто Чернівці та музей історії і культури євреїв Буковини. Замість державного гімну на російський день діти на лінійці слухали музику Чайковського та поезію Йосифа Бродського. Цим жестом організатори підкреслили, що держава – це передусім люди, які там живуть, а не влада. Завершили калейдоскоп національних днів представники румунської громади, провівши день Святого Валентина у своєму національному стилі.

Крім традиційних днів культур організатори провели  «День миру»,  «День медіаграмотності», «Будуємо мости, а не стіни».

До програми табору також входили заняття з технік форум-театру та Loesje, моделі Міжнародного кримінального суду, а також бесіди з «живими книгами» - людьми, що володіють унікальним досвідом, які розповіли свої життєві історії.

Прес-служба НАПН України
10:28 21.08.2014